Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento nuotr.

Ugniagesiams gelbėtojams termovizoriai padės greičiau rasti ugnies židinius ir gaisre nukentėjusius gyventojus

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas šiemet įsigijo 75  termovizorius „FLIR K65“. Jais bus aprūpintos visos priešgaisrinių gelbėjimo valdybų ir tarnybų komandos.

Naujieji termovizoriai jau paskirstyti priešgaisrinėms gelbėjimo valdyboms. Vilniaus ir Kauno PGV gavo po 18 šių prietaisų, Klaipėdos PGV – 14, Panevėžio PGV – 12, Šiaulių PGV – 11, Ugniagesių gelbėtojų mokykla ir Elektrėnų priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba – po 1.

Pasak Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 3-iosios komandos viršininko Andžej Romeiko, ugniagesiai termovizorių paprastai vežasi į kiekvieną gaisrą. „Šis prietaisas rodo temperatūrų skirtumus, todėl turint jį yra daug lengviau pastebėti, ar pastate, kuriame kilo gaisras, yra žmonių. Juo taip pat lengviau nustatyti gaisro židinį. Pavyzdžiui, kai nėra atviros ugnies, o dūmai iš kažkur sklinda, ugniagesiai su termovizoriumi tikrina sienas, perdangas, vietas prie kaminų. Suradę gaisro židinį, gali greičiau jį užgesinti,“ – sakė jis.

Gaisro metu didelėse patalpose, tvyrant dūmams,  ugniagesiams neretai tekdavo ieškoti ugnies židinio ir aklai pilti vandenį. Naudojant termovizorių,  toks židinys tampa matomu, todėl  kur kas greičiau galima nuslopinti ugnies plitimą.

Be to,  termovizorius padeda ieškoti ir gaisre esančių nukentėjusiųjų. Pavyzdžiui, vaikų, kurie, išsigandę ugnies ir dūmų, pasislepia spintoje ar po lova. Šis prietaisas praverčia ir kilus gaisrui dūmtraukiuose. Juo galima stebėti  kamino ar degių konstrukcijų įkaitimo laipsnį ir kt.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento inf. 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: