Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento nuotr.

Ugniagesiu gelbėtoju dirbantis aktorius sako darbe – nepavaidinsi…

Tarp ugniagesių gelbėtojų galima sutikti pačių įvairiausių profesijų žmonių. Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 3-iosios komandos vyresnysis ugniagesys gelbėtojas Gytis Pintulis yra aktorius, sukūręs nemažai vaidmenų teatre, kine ir televizijoje.

Prieš beveik penkerius metus G. Pintulis įgyvendino savo berniukišką svajonę – baigė Ugniagesių gelbėtojų mokyklą. Dirbdamas ugniagesiu, jis randa laiko   aktorinei veiklai. Jo nuomone, abu šiuos darbus jungia  jaudulys, adrenalinas, ekstremalumas.

„Prieš lipdamas į sceną visada jaudinuosi, kad viską atlikčiau teisingai, nenuvilčiau žiūrovų, tai svarbu ir ugniagesio gelbėtojo darbe – sėkmingai atlikti gelbėjimo darbus ir padėti žmogui.  Malonu, kad galiu  tai patirti“, – sako G. Pintulis.

Scenoje – netikras skausmas, netikra mirtis, o ugniagesio gelbėtojo darbe – viskas tikra. Ar jis kartais nesumaišo scenų? Jei taip ir nutinka,  ugniagesiai pašmaikštauja: „Nu, tu nevaidink“. Bet, pasak Gyčio, ugniagesio gelbėtojo darbe –  nepavaidinsi: „Gaisre tu turi būti tikras, o scenoje, kine – esi personažas“. Jo teigimu, tai esminis šių dviejų darbų skirtumas.

Nereikėtų manyti,  kad žinomas aktorius gaisrinėje jaučiasi kaip nors išskirtinai. Gyčio nuomone, ugniagesio darbe nesužvaigždėsi. „Būna, kad ne visada sekasi, būna, kad nesiseka, tada sulaukiu pastabų“, – prisipažįsta G. Pintulis.

Iššūkių ugniagesio darbe  netrūksta. Pirmaisiais tarnybos mėnesiais jam teko gaivinti nuotekų duobėje uždususį žmogų. Buvo nemažai ir kitų įvykių: avarijų,  didelių ir mažesnių gaisrų, įvairių gelbėjimo darbų. „Tai, ko norėjau šiame darbe – tą gavau“, – sako Gytis.

Jį iš prigimties viliojo toks darbas, kuriame netrūksta  nekasdieninių situacijų, netikėtumų, pavojų ir siekio padėti žmonėms. Gytis atvirauja, kad galimybė ištiesti pagalbos ranką į nelaimę patekusiam žmogui, yra jo varomoji jėga.

„Ji teikia pasitenkinimą darbu, jaučiu savirealizaciją, savęs įprasminimą, matau savęs naudą kitų žmonių gyvenimuose. Džiaugiuosi, kur esu dabar“, – sako ugniagesys gelbėtojas G. Pintulis.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento inf. 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: