Ugniagesių gelbėtojų mokykloje ir biržietis

Šių metų kovo 1 d. Ugniagesių gelbėtojų mokykloje mokslus pradėjo 26-oji kursantų grupė. 35 būsimieji ugniagesiai gelbėtojai pirmąsias penkias savaites mokysis nuotoliniu būdu pagal Ugniagesio gelbėtojo modulinę profesinio mokymo programą. Vėliau, įgiję teorinių žinių, atvyks į mokyklą dalyvauti praktiniuose užsiėmimuose. Prasidėjus vasarai beveik tris mėnesius kursantai tobulins praktinius įgūdžius būsimoje darbo vietoje, taip pat dalį laiko mokysis nuotoliniu būdu. Pabaigę mokymus, jie pradės dirbti ugniagesiais gelbėtojais valstybinėje priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje.

Kovo 4 d. su būsimaisiais ugniagesiais nuotoliniu būdu susitiko Ugniagesių gelbėtojų mokyklos viršininkas Kęstutis Agintas. „Noriu padėkoti, kad pasirinkote šią garbingą profesiją, – susitikimo metu sakė mokyklos viršininkas. – Neabejoju, kad jūsų laukia įdomus periodas. Ar mokymas vyks sklandžiai, negaliu garantuoti, nes daug kas priklauso ir nuo COVID pandemijos bei Vyriausybės sprendimų. Saugokite save ir savo artimuosius, nes kažkam susirgus ir mokslai gali nusitęsti. Džiaugiuosi, kad laimėjote atranką, nes šiuo metu norinčių mokytis mūsų mokykloje skaičius auga. Vadinasi, esate vieni stipriausių ir geriausių. Noriu palinkėti visiems sėkmingai baigti mokslus ir pasisemti būtiniausių žinių, kurios pravers jūsų darbe.“

Susitikimo metu kursantai trumpai prisistatė ir papasakojo, kodėl pasirinko šią profesiją. Daugelį pastūmėjo artimieji, draugai ar pažįstami, jau dirbantys ugniagesiais gelbėtojais ar dar besimokantys šioje mokykloje. Visi čia tikisi patirti naujų dalykų ir tobulėti.

Valentas iš Šilalės čia atėjo, kad išbandytų savo jėgas ir padėtų žmonėms: „Buvau savanoris, atlikau tarnybą kariuomenėje, dabar noriu pradėti ugniagesio gelbėtojo karjerą.“

Artūras iš Vilniaus teigė, jog ugniagesiu gelbėtoju norėjo būti jau labai seniai, bet nedžiugino maži ugniagesių atlyginimai: „Pradėjau verslauti, bet noras turėti prasmingą darbą ir padėti žmonėms niekur nedingo. Tad nusprendžiau siekti savo svajonių.“

„Pasirinkau ugniagesio gelbėtojo profesiją, nes mama dirbo dispečere, o tėvas yra ugniagesys, taip pat ir senelis, ir kiti giminaičiai. Prieš 10 metų stojau į Ugniagesių gelbėtojų mokyklą, bet taip susiklostė, kad negalėjau tęsti mokslų. Bet noras tapti ugniagesiu nedingo ir po 10 metų, nes tai garbinga profesija, duoklė žmonėms, galimybė tobulėti“, – sakė Tomas iš Žiežmarių.

Aidas iš Biržų teigė, jog šią profesiją pasirinkti jį pastūmėjo draugai. „Ir todėl, kad tai viena garbingiausių profesijų Lietuvoje“, – sakė jis.

Trijų vaikų tėvas ir ūkininkas Valdas iš Širvintų jau penkeri metai yra savanoris ugniagesys. „Stoti bandžiau ir 2008 metais, tačiau prasidėjo krizė ir teko imtis kitų darbų,“ – sakė kursantas.

Savivaldybės priešgaisrinėje tarnyboje penkerius metus dirbantis Mantas iš Plungės teigė norįs tapti profesionaliu ugniagesiu ir pabandyti valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesio gelbėtojo duonos.

Virgius iš Alytaus prisipažino, jog profesiją rinkosi tarp policininko ir ugniagesio: „Laimėjo gaisrinė…“

Gabrielius iš Vilniaus nuo vaikystės svajojo tapti ugniagesiu: „Noriu gelbėti žmones, padėti ekstremaliosiose situacijose, taip pat ir save išbandyti. Manau, man tiks ši profesija…“

Simoną iš Vilniaus tapti ugniagesiu gelbėtoju taip pat paskatino draugai ugniagesiai. „Dirbau viešbutyje, nelabai patiko tas darbas, atsibodo sėdėti prie kompiuterio. Noriu išbandyti kažką naujo. Kol kas čia man viskas įdomu“, – sakė jis.    


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: