Organizatorių nuotr.

Ukmergėje kuriamos ambicijos ateities Lietuvai

Ukmergėje rinkosi „Lietuva 2050“ vizijos bendrakūrėjai – socialinio verslo, savivaldybių, nevyriausybinio sektoriaus atstovai pasidalinti mintimis, kokios vizijos bei ambicijos gali būti svarbios mūsų šalies ateičiai. Pasidalinti mintimis pakvietė Lietuva 2050, Lietuvos socialinio verslo asociacija, VšĮ Lyderių Karta ir Ukmergės bendradarbystės centras „Spiečius“.

Renginio dalyviai apsilankė VšĮ „Užimtumo namuose“ ir VšĮ „Žvaigždžių slėnyje“, kur susipažino su sėkmingai kuriamais socialiniais verslais. Verslininkės Agnė Tėvelytė-Petronienė ir Indra Džiojeva-Stulpinienė papasakojo, su kokiais iššūkiais tenka susidurti ir ko trūksta dar sėkmingesnei verslo plėtrai.

Ukmergės rajone,  Tulpiakiemio kaime įsikūrusių „Užimtumo namų“ vadovė A. Tėvelytė-Petronienė akcentavo dirbančios komandos svarbą: „Bendruomeniškumas ir atsakomybė vienas kitam. Visi žino, koks svarbus užsakovas, kaip svarbu laiku padaryti darbą ir jaučiasi atsakingi ir prieš užsakovą, ir vienas prieš kitą, padeda vieni kitiems. Visi stengiasi dėl bendro tikslo“.

„Žvaigždžių slėnyje“ organizuojamos stovyklos, skirtos gilesniam savo pažinimui. I. Džiojeva-Stulpinienė svečiams pasakojo, kaip šiuolaikiniam žmogui svarbu surasti harmoniją su gamta. „Pas mus apsilankę žmonės tarsi naujomis akimis pradeda žiūrėti į pasaulį. Suradę laiko pasigilinti į save, įsiklausyti savo vidaus, pajunta kur kas didesnį pasitikėjimą savimi ir harmoniją su supančia aplinka“, – sako socialinio verslo kūrėja.

Ukmergės bendradarbystės centre „Spiečiuje” vyko kūrybinės dirbtuvės bei diskusija. Pasak susitikime dalyvavusios Vyriausybės strateginės analizės centro (STRATA) vyr. politikos analitikės ir „Lietuva 2050“projekto vadovės dr. Sigitos Trainauskienės, galvoti ir projektuoti valstybės ateitį svarbu dėl to, kad nebegyvename laikais, kai viskas yra aišku ir nuspėjama. „Svarbu galvoti apie labai skirtingas, radikalias, kitokias ateitis, nors ir negali žinoti, kas bus 2050-aisiais”, – pabrėžė S. Trainauskienė.

Strategijos rengėjai susirinkusiems pristatė strategijos rengimo metodą, nuveiktus ir dar suplanuotus darbus, išsamiau apžvelgė galimus keturis Lietuvos ateities scenarijus ir ateities tendencijas, išryškėjusias įvykusių ekspertų kūrybinių dirbtuvių ir teminių diskusijų metu.

Diskusijos dalyviai dalinosi mintimis ir vizijomis, kokios norėtų  ateities, kokios dabar sukurtos ambicijos galėtų garantuoti sėkmę mūsų šalies ateičiai. Daugelio pasisakymuose skambėjo pagrindinis akcentas, kad sėkminga ateitis neįmanoma be pagarbos žmogui, o pagarbius santykius tarp žmonių gali užtikrinti kokybiškas švietimas bei iš kartos į kartą perduodamos vertybės, o kuriant gerovę šalyje kiekvienas turi pradėti nuo savęs. Taip pat buvo akcentuojamas technikos ir gamtos balansas, tvarumo svarba.

Diskusijoje apie Lietuvos ateities ambicijas per artimiausius kelis dešimtmečius dalyvavo Valstybės pažangos tarybos narys, UAB „Ernst & Young Baltic“ partneris Linas Dičpetris ir Lietuvos socialinio verslo asociacijos vadovė Viktorija Bražiūnaitė.

L.Dičpetris atkreipė dėmesį, kad nesame įpratę galvoti apie ateitį, tačiau turime tai daryti: „Apie ateitį pradedame kalbėti nuo problemų, kurias jaučiame šiandien, ir sprendimus, kurie nėra akivaizdūs“. Įsitraukti į strategijos rengimo procesą ir tapti Valstybės pažangos tarybos nariu jį paskatino atviras ir įtraukus rengimo procesas, galimybė prisidėti prie valstybės ateities vizijos kūrimo.

Jis taip pat pabrėžė piliečių įsitraukimo į valstybės kūrimą svarbą: „Nors valstybė tarnauja piliečiams, patys piliečiai turi prisiimti už ją atsakomybę, – sakė L. Dičpetris. – Jei kažkas nutinka, ne valstybė, o mes visi kolektyviai esame už tai atsakingi. Esame atsakingi kaip tauta, ne tik už tai, ką darome šiandien, bet ir už ateitį”.

„Šiandien turėjome unikalią galimybę nusikelti mintimis į ateitį ir pagalvoti, kokios jos norėtume“, – savo įspūdžiais apie renginį dalinosi Lietuvos socialinio verslo vadovė Viktorija Bražiūnaitė. „Norisi išsaugoti viską, kas gyva: žmogus, gamta, gyvūnija… Atstovauju sparčiai populiarėjančio socialinio verslo sektoriui, kuriame vis daugiau žmonių savo gyvenime ieško prasmės, kurdami vertę visuomenei ir mus supančiai aplinkai. Todėl tikiu, kad ateityje toks verslo modelis tik dar labiau populiarės. O mes jau šiandien visi drauge stengsimės, kad tokia vizija taptų realybe,“ – renginyje kalbėjo V. Bražiūnaitė.

Lietuvos socialinio verslo asociacija praeitais metais tapo Valstybės pažangos strategijos „Lietuva 2050“ bendrakūrejais. Asociacijos komunikacijos kampanija ir veikla yra Lietuvos socialinio verslo asociacijos stiprinimo projekto G-A-L-I-U’22 (gebėjimai-atstovavimas-lyderystė-inovacijos-užimtumas) finansuojamo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos dalis.

Organizatorių nuotr.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: