Ukmergėje treniruosis Lietuvos kariuomenės greitojo reagavimo pajėgos

Apie 650 Lietuvos kariuomenės Greitojo reagavimo pajėgų I bataliono grupės karių gruodžio 7–11 d. Ukmergės mieste ir jo prieigose treniruosis atremti karines grėsmes šalies teritorijoje. Pratybas „Aršus Vilkas 2015“ organizuoja Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotasis pėstininkų batalionas, kurio karių pagrindu sudaryta Greitojo reagavimo pajėgų I bataliono grupė.

Šios bataliono kovinės grupės kariai treniruosis Ukmergėje apgyvendintose vietovėse, kur atliks objekto puolimo, saugumo ir stabilizavimo operacijas. Pagal pratybų scenarijų, kariai, bendradarbiaudami su vietinės valdžios institucijomis ir kitomis vidaus saugumo tarnybomis, reaguos į priešiškų pajėgų ir civilių veiksmus, jų sukuriamus incidentus, vykdys kitas užduotis.

Pratybose treniruosis Algirdo bataliono pagrindu suformuota kovinė grupė, sustiprinta vienetais iš Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“, Karo medicinos tarnybos, Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono, Karinių oro pajėgų Oro gynybos bataliono, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios kovos apygardos 8-osios rinktinės.

Informacija Ukmergės ir aplinkinių vietovių gyventojams

Pratybų organizatoriai atkreipia Ukmergės miesto ir aplinkinių vietovių gyventojų dėmesį, kad pratybų metu gatvėmis važinės šarvuočiai M113 (šarvuočių vikšrai yra su guminėmis pagalvėlėmis, pritaikytomis važiuoti asfaltuota danga), kariniai visureigiai ir sunkvežimiai, mieste patruliuos pėstininkai, bus naudojamos garsinės ir dūminės imitacijos priemonės.

Intensyvesni mokomieji kariniai veiksmai vyks šiaurinėje Ukmergės miesto pusėje. Kariai prašo vietos gyventojų būti atidiems ir paisyti apribojimų pratybų vietose.

Pratybų vietos ir eiga yra suderintos su Ukmergės miesto valdžios atstovais, o pratybų organizatoriams talkins Karo policijos, Ukmergės policijos ir Ukmergės priešgaisrinės gelbėjimo įstaigos pareigūnai, Ukmergės ligoninės ir kitų Ukmergės miesto institucijų darbuotojai.

Gyventojai ir vairuotojai yra įspėjami, kad gruodžio 7 ir 11 dienomis maršrutu Rukla–Ukmergė–Rukla važiuos karinių transporto priemonių kolonos iš Algirdo bataliono. Pasibaigus pratyboms, kariai tuo pačiu maršrutu grįš į nuolatinę dislokacijos vietą Rukloje.

Ukmergės miesto centre šalia Kultūros centro esančioje aikštėje gruodžio 11 d., 11–14 val. miesto gyventojai ir svečiai kviečiami susipažinti su šiose pratybose karių naudota ginkluote ir technika.

Apie Lietuvos kariuomenės Greitojo reagavimo pajėgų batalionų kovines grupes

Nuo 2014 m. lapkričio 1 d. budinčias Lietuvos kariuomenės Greitojo reagavimo pajėgas sudaro dvi batalionų kovinės grupės, sustiprintos Karinių oro pajėgų, Specialiųjų pajėgų ir logistinės paramos elementais. Pirmosios kovinės grupės pagrindą sudaro Algirdo batalionas, antrosios – Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalionas.

Kovinėms užduotims vykdyti suformuoti bataliono dydžio kariniai vienetai savo sudėtyje turi manevrinius ir žvalgybos vienetus, ugnies paramos, kovinio aprūpinimo, oro gynybos, inžinerinius ir kitus pajėgumus.

Lietuvos kariuomenės Greitojo reagavimo pajėgos yra pasirengusios reaguoti nedelsiant ir panaudoti kovinę galią siekiant užkirsti kelią priešiškų jėgų veiksmams šalies teritorijoje taikos metu, atsakyti į nekonvencinio karo grėsmes.

Greitojo reagavimo pajėgų dislokacijos vietos priklauso nuo grėsmės lygio ir šalies regiono. Aktyvavimo laikotarpiu pajėgos yra pavaldžios Lietuvos kariuomenės Jungtiniam štabui, o grupių parengimu rūpinasi Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgos.

Nuotraukų autorius – Paulius Čilinskas


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: