Organizatorių nuotr.

Ukmergėje vyks muzikinis performansas – „30 metų šviesos“

Lapkričio 25 d.18.00 val., Ukmergės kultūros centre vyks koncertas „30 metų šviesos“, kuris yra tarptautinio XXXIX festivalio RESURREXIT dalis.

Išskirtinio – dokumentinio koncerto idėjos autorius – valstybinio choro „Polifonija“ meno vadovas  vyr. dirigentas dr. Linas Balandis, subūręs profesionalius atlikėjus kūrybiniam eksperimentui, scenoje sujungusiam dokumentiką, originalius tekstus, vaizdus ir muziką.

Prie jo įgyvendinimo, įprasmindami Lietuvos laisvės ir nepriklausomybės metus, prisidėjo jaunosios kartos kūrėjai – dainų autorė ir atlikėja Raminta Naujanytė – Bjelle, režisierius Augustas Gornatkevičius ir choras „Polifonija“, kurių talentas, patirtis ir kūrybinis entuziazmas padės sukurti išskirtinį ir įtraukiantį pasirodymą.

Linas Balandis džiaugiasi, kad jam pavyko suburti jaunus žmones su įdomiu požiūriu ir idėjomis, tačiau neeilinio formato koncertas pareikalavo ir iššūkių. „Į dienos šviesą ištraukėme choristus, kas, man atrodo, Lietuvoje nėra labai aktualizuojama, na ir jų nuomonėmis kursime visą renginio naratyvą. Tad sudėtingiausia buvo įkalbinti pačius choristus kalbėti prieš filmavimo kamerą ir dalytis savo mintimis.“ – kalbėjo Linas Balandis.

Nestandartinių sprendimų koncertas pareikalavo ir iš teatro režisieriaus Augusto Gornatkevičiaus, kuris tokio projekto ėmėsi pirmą kartą, tačiau pasirūpino, jog žiūrovai išvystų specialiai šiam pasirodymui kurtus vizualinius elementus ir ne tik. „Teko gerokai pasistengti derinant vizualines projekcijas ir šviesų dailę, tačiau daugiausia darbo įdėta, kuriant pasirodymo dramaturgiją, kurioje pinasi tikri choristų atsiminimai ir ateities vizijos, jų asmeniški interviu tampa viso koncerto pagrindu.“ – kalbėjo Augustas Gornatkevičius.

Pasak muzikinio performaso kūrėjų, pagrindinė koncerto tema – laikas ir žmogus, tautos bei valstybės santykis su laiko keliamais iššūkiais, kai siekiama žvelgti ne atgal, o į priekį. Visa tai ir apjungia, choro „Polifonija“ organizuojamas projektas „30 metų šviesos“ – ekperimentuojant skirtingomis muzikos dermėmis, šiuolaikinėmis technologijomis ir netradicine dramaturgija.

Bilietus platina Bilietai.lt ir Ukmergės KC kasa.

Organizatorių nuotr.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: