Ukrainiečiai nelieka abejingi tėvynę ištikusioms negandoms

Rusijai įsiveržus į Ukrainą pastarosios šalies piliečiai nelieka abejingi savo tėvynei ir atsisakę saugaus gyvenimo, vyksta jos ginti, gerai suprasdami, kad karas su agresoriais, gali tapti lemtingu ar net paskutiniu jų gyvenimo pasirinkimu.

Galbūt neperlenksiu lazdos tvirtindamas, kad ukrainiečiams, skirtingai nei lietuviams, tėvynė ir jos gynimas nėra tušti žodžiai.

Penktadienį užsukus užsipilti jau gerokai pabrangusio benzino į Ramygaloje esančią „Viada“ degalinę į ją užsuko ir žibintais (kaip laidotuvėse) mirksinčių keturių automobilių kolona, kuriuose sėdėjo bent po tris jaunus maždaug po dvidešimt metų ar šiek tiek daugiau  amžiaus vyrus.

Keli iš jų užsukę į degalinę nusipirko energetinių gėrimų, tačiau kavos atsisakė, motyvuodami, kad iki Ukrainos kelias tolimas, todėl jie neketina nuolat stoviniuoti atlikti gamtinių reikalų.

Šiek tiek juos pakalbinus, paaiškėjo, kad keliautojai yra ukrainiečiai, dirbę Latvijoje, ir vykstantys į Ukrainą, kad galėtų prisidėti prie šalies gynimo.

Prasitarus, jog jie turėję visas galimybes ramiai uždarbiauti užsienyje ir nestatyti savo gyvybių į pavojus, ukrainiečiai atrodė nesupratę klausimo. Vienas iš jų tepasakė, jog jie saugiai galėję likti Latvijoje, tačiau negalėję likti nuošalyje ir palikti tėvynės, kuriai dar gali padėti.

„Jei pavyktų savo kėslus įvykdyti šiemet septyniasdešimtmetį minėsiančiam Putinui mes sau niekada negalėtume atleisti. Neatleistų mums ir giminės, draugai, artimieji. Turime būti ten“,- sakė ukrainiečiai.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: