T. Kontrimavičiaus nuotr.

Ukrainiečių Kalėdos Anykščių muziejuje

Su malda, sakraliniu menu ir bendrystės vaišėmis – taip pasidžiaugti Kalėdomis ukrainiečius karo pabėgėlius, atsidūrusius toli nuo gimtinės, kviečia A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus.

Anykščių krašto Garbės ambasadoriaus Ukrainoje verslininko Virginijaus Strolios iniciatyva Muziejuje sausio 8-ąją pirmą kartą rengiamos ukrainiečių Kalėdos.  Į Lietuvą atvykęs Kijevo Sofijos soboro dvasininkas dr. Georgijus Kovalenko šios šventės proga buria Lietuvoje gyvenančius ukrainiečius į Kalėdinę Liturgiją ukrainiečių kalba, kuri Muziejaus salėje prasidės sekmadienį 10 val.

Po Liturgijos, kaip įprasta per tradicines ukrainiečių Kalėdas, skambės šventinės giesmės, bendravimas tęsis vaišinantis anykštėnų Krašto apsaugos savanorių paruoštomis vaišėmis.

Šventės proga Muziejaus parodų salėje bus atidaryta ikonų paroda iš Ukrainos Rodomyslio pilies kolekcijos „Jų akys žvelgia į sąžinę“. Joje eksponuojami Ukrainos sakralinio meno pavyzdžiai – tai irgi keturios dešimtys karo pabėgėlių, laimingai išvengusių sunaikinimo ir radusių laikiną saugų prieglobstį Anykščių muziejuje.

Apie karo metu gimusią idėją dalį Ukrainos meno vertybių perkelti į Lietuvą Kalėdų šventės dalyviams nuotoliniu būdu pasakos kolekcijos savininkė Ukrainos namų ikonų ir senienų muziejaus „Ukrainos dvasia“ įkūrėja Olga Bogomolec.

Anykščiuose parengtą sakralinio meno parodą pristatys Lietuvos dailės istorikų draugijos pirmininkė menotyros mokslų daktarė Jurgita Kristina Pačkauskienė, vadovaujanti ikonų tapybos studijai „Ut unum sint“ prie Vilniaus dominikonų vienuolyno.

Mėnesį ar kiek ilgiau praleidusi Muziejaus salėje Anykščiuose, Ukrainos sakralinio meno paroda „Jų akys žvelgia į sąžinę“ iškeliaus į Lietuvą ir bus eksponuojama kitose atminties institucijose, suinteresuotose telkti karo pabėgėlius iš Ukrainos ir sukurti jiems nors laikiną dvasinio atokvėpio erdvę.

A.Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus informacija

Muziejaus parodų salėje angelų ir šventųjų akys žvelgs į susirinkusiuosius švęsti ukrainiečių Kalėdas. T. Kontrimavičiaus nuotraukos.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: