Ungurių mėgėjas namuose laikė draudžiamų žvejybos įrankių kolekciją

Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklės draudžia žvejams ne tik naudoti ne mėgėjų žvejybos įrankius, bet ir juos laikyti. Nepaisant to, kartais aplinkosaugininkai žvejų namuose aptinka ištisus tokių įrankių arsenalus. Vieną iš jų pareigūnai rado praėjusią savaitę.

Kol visa Lietuva šventė Valstybės dieną, Aplinkos ministerijos Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnams š. m. liepos 6-oji buvo tikras darbymetis. Gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai vienoje iš Zarasų r., Salako miestelyje, esančių sodybų aptiko tikrą draudžiamų ne mėgėjų žvejybos įrankių kolekciją, kurios pagrindą sudarė ungurių žvejybai skirti įrankiai. Pažeidėjo namuose rasti 3 statomieji tinklai, skirti unguriams gaudyti, ungurinė gaudyklė, 5 ežerinės gaudyklės. Taip pat pareigūnai rado, kaip patys vadina „profesionalių brakonierių“ pamėgtus žvejybos įrankius – net 6 venterius (žvejybos tinklus su „uodega“ ir „sparnais“ iš šonų) bei ūdą – žuvims gaudyti skirtą ilgą virvę, nusagstytą net 200 kabliukų.

Iš pažeidėjo pareigūnai iš viso paėmė 16 neteisėtai laikomų žvejybos įrankių. Belieka tik įsivaizduoti, kiek žalos gamtai šis asmuo padarė naudodamasis tokia „amunicija“.

Už draudžiamų žvejybos įrankių laikymą vyrui surašytas protokolas pagal Administracinių teisės pažeidimų kodekso 87 str. 2 d. Jam gresia bauda nuo 144 iki 289 eurų. Visi paimti įrankiai bus konfiskuoti.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *