Utena tampa Lietuvos ralio sostine

Birželio pradžioje vyksiantis ralis „Samsonas Motorsport Utena 2015” grasina tapti vienu prestižiškiausių ralių Lietuvoje šių metų kalendoriuje.

Puikiai žinomas Lietuvos ralio gerbėjams lenktynininkas Martynas Samsonas tapo naujo ralio įkvėpėju.

„Norime atversti naują puslapį Lietuvos automobilių sporto istorijoje,“ – nedviprasmiškai apie itin aukštai iškeltą kartelę būsimoms lenktynėms sako M. Samsonas.

Birželio viduryje Utenos apylinkėse vyksiantis ralis pritraukė iki šiol niekada nematytą itin margą sportininkų grupę iš viso pasaulio.

Iki šiol lenktynėse užsiregistravo jau beveik pusšimtis ekipažų iš įvairiausių Europos šalių ir net JAV. Lenktynėse žada dalyvauti ne tik visi stipriausi Lietuvos ekipažai, bet ir sportininkai iš Latvijos, Estijos, Rusijos, Baltarusijos, nemažai sportininkų iš Lenkijos. Negana to, Martynas Samsonas pasinaudojo savo pažintimis su užsienio sportininkais ir į „Samsonas Motorsport Rally Utena 2015” lenktynes atvažiuoja visa grupė sportininkų iš Didžiosios Britanijos, Suomijos, vienas ekipažas iš JAV ir vienas net iš Libano.

„Kvietėme visus sportininkus, su kuriais bendradarbiauja mūsų kompanija „Samsonas Motorsport Transmissions“. Mūsų gaminamos sportinės pavarų dėžės eksportuojamos į daugybę šalių, todėl natūralu, kad užsimezgė puikūs santykiai su daugeliu sportininkų. Kadangi turime labai gražių žvyrkelių ir jų konfigūracija kai kuriais atžvilgiais primena legendinius ir taip visų mėgstamus kelius Suomijoje, gimė natūrali idėja padaryti lenktynes, į kurias galėtų atvažiuoti ir mūsų partneriai,“ – pasakojo M. Samsonas.

Dėl to trečiasis Lietuvos ralio čempionato etapas gali tapti pačiu įdomiausiu per pastaruosius metus. Lenktynėse bus galima pamatyti nemažai mūsų raliuose retai sutinkamų automobilių – žadami bent keli WRC klasės bolidai, pirmą kartą į ralio trasas išvažiuos Lietuvoje pagamintas „Seat Leon Dakar“ prototipas, trasose be mums įprastų BMW ir „Mitsubishi Lancer“ pamatysime ir „Mitsubishi Colt“, Volkswagen Polo“, „FIAT 124“, galiniais ratais varomus „Ford Escort“ MK I ir MK II, egzotišką „Proto car“ ir daugybę kitų unikalių automobilių.

„Svarbiausias mūsų tikslas šiais metais, surengti tokias lenktynes, į kurias sportininkai iš užsienio norėtų sugrįžti kiekvienais metais. Neabejoju, kad jiems labai patiks mūsų greičio ruožai, kurių dauguma bus visiškai nauji ir sportininkams iš Lietuvos,“ – pasakoja šių lenktynių organizatorius Martynas Samsonas.

Ralis žada būti kompaktiškas ir labai įdomus tiek lenktynininkams, tiek ir žiūrovams. Ketvirtadienį bus surengtas trumpas 3 km bandomasis greičio ruožas, tačiau net penktadienį atvykę sportininkai suspės pravažiuoti ir susirašyti visus ralio greičio ruožus. Taigi, skubantys galės čia pabūti vos dvi dienas. Labai dažnai lemiamu veiksniu dalyvauti ar ne lenktynėse tampa laikas.

Šių metų „Samsonas Motorsport Rally Utena“ – tai 11 greičio ruožų, kuriuos sportininkams teks įveikti penktadienio vakare ir šeštadienį. Ralio startas numatytas miesto centre „Utenio“ aikštėje, o finišas – Utenos miesto parke šalia muzikinių fontanų. Po finišo sirgalių ir dalyvių koncertas ir, žinoma, fejerverkai.

Lenktynių organizatoriai ralio dalyviams skirs tikrai vertingus prizus, kurių bendras fondas – net 30 000 eurų.

„Mūsų mintis buvo apdovanoti vertingais prizais ne tik bendrosios įskaitos nugalėtojus, bet ir visų klasių prizininkus. Nenorime nieko išskirti, nes ir silpniausios klasės nugalėtojas yra vertas didžiausios pagarbos,“ – sako Martynas Samsonas.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: