Utenoje užfiksavus po „neįgaliųjų“ ženklu stovintį policijos automobilį paaiškėjo, kad ženklas – negaliojantis

AINA redakcija gavo uteniškio Roberto (vardas – pakeistas) skundą, kuris teigia užfiksavęs nežymėtą policijos automobilį, stovintį draudžiamoje vietoje ir teigia gavęs iš policijos atsakymą, kad pažeidimas nepadarytas, nes ženklas negalioja.

Policijos atsakyme teigiama, kad Utenos mieste, S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje yra įrengti kelio ženklai, kurie nėra numatyti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002-12-11 nutarimu Nr. 1950 patvirtintose Kelių eismo taisyklėse bei Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministro 2012-01-31 įsakyme Nr. 3-83 „Dėl kelio ženklų įrengimo ir vertikaliojo ženklinimo taisyklių patvirtinimo.

Pasirodo, speciali vieta, skirta neįgaliesiems, turėtų būti pažymėta nurodomuoju kelio ženklu Nr. 528 „Stovėjimo vieta“ su papildoma lentele Nr. 846 „Neįgalieji“.

Neįgaliųjų stovejimo vietos ženklinimas (Demotyvacijos.lt nuotr.)

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Asta Šuminienė informavo AINA redakciją, kad šie kelio ženklai yra klaidinantys ir jais transporto priemonių vairuotojai, dalyvaujantys viešajame eisme, vadovautis neprivalo.

Pasak A. Šuminienės, Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyrius raštu kreipėsi į Utenos rajono savivaldybės administracijos direktorių, kad būtų nuimti minėti ženklai ir pakeisti kelio ženklais, kurie atitinka galiojantį standartą.

Roberto teigimu, pasidalinus šiuo įrašu facebook grupėje „Pagalba vairuotojams Utenoje“ buvo prisipažinusių, kad yra gavę baudą už šioje vietoje pastatytą automobilį.

AINA redakcija raštu kreipėsi į Utenos rajono savivaldybės vadovus prašydami patikslinti, kodėl savivaldybė stato “negaliojančius” kelio ženklus ir taip klaidina vairuotojus, kurie gauna baudas už ne vietoje pastatytą automobilį.

Utenos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Vitalijus Šeršniovas apgailestavo dėl susidariusios situacijos. Jis patikino, kad pasikeitus kelių eismo ženklinimui, keliose miesto vietose ženklai liko nepakeisti ir susidarė dviprasmiška situacija, kurią nedelsiant ruošiasi spręsti.

„Pasirodo tokių vietų mieste yra keletas, todėl eismo saugumo komisija artimiausiu metu spręs susidariusią situaciją ir ištaisys klaidas“, – sakė mero pavaduotojas.

Policijos teigimu kelių ženklinimas patvirtintas 2002-12-11 nutarimu Nr. 1950 patvirtintose Kelių eismo taisyklėse bei Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministro 2012-01-31 įsakyme Nr. 3-83 „Dėl kelio ženklų įrengimo ir vertikaliojo ženklinimo taisyklių patvirtinimo. Vadinasi šie kelio ženklai jau 9 ar net 19 metų yra negaliojantys. Pasiteiravus kiek per tą laiką nubausta dėl šio ženklo kelių eismo taisykles pažeidusių vairuotojų, Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja patikino, kad tikslių duomenų neturi, nes atskira statistika, kur ir kokioje vietoje padaryti nusižengimai nėra vedama.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: