O. Posaškovos nuotr. (LRS)

Utenos rajono tautodailininkų paroda bus pristatyta Seime

2022 m. gegužės 20 d. 13 val. Seimo II rūmų parodų galerijoje (laisvas įėjimas nuo upės pusės) bus atverta Utenos rajono tautodailininkų paroda. Parodos iniciatorius – Seimo narys Edmundas Pupinis. Renginio metu skambės uteniškių kapelos „Sietynėlis“ ir folkloro ansamblio „Sietynas“ (vadovė – Rima Garsonienė) atliekami muzikiniai kūriniai, sveikinimo žodį tars Seimo nariai, tautodailininkai, parodos atidarymo renginio svečiai.

Paroda bus eksponuojama gegužės 17–31 dienomis.

„Auksarankių Utenos krašto tautodailininkų darbų paroda Seimo rūmuose jau yra tapusi gražia kasmetine tradicija. Smagu, kad tiek daug gabių uteniškių nesiliauja kurti ir savo darbais džiugina mūsų kraštą. Seimo lankytojai ir darbuotojai turės puikią progą įsitikinti, kokie talentingi yra mūsų krašto meistrai“, – teigė Edmundas Pupinis.

Audimų raštai, siuviniai ir siuvinėjimas, margučiai ir mezginiai, drožyba ir kalviškos kryžių saulutės, tapyba, medis, molis, akmuo, verbos, nėriniai, žolynai, lengvi, it pienės pūkas, karpiniai ir saule spindintys šiaudų sodai – šiais ir kitais kruopščiais sukurtais kūriniais Utenos krašto tautodailės meistrai siūlys pasigrožėti parodos svečiams.

Tradicinėje Utenos tautodailininkų pavasarinėje parodoje Seime dalyvaus ir patyrę meistrai, konkursinių parodų prizinių vietų nominantai ir laureatai, ir pirmuosius žingsnius žengiantys kūrėjai – tradicijos tąsa ir kūrybos džiaugsmu neseniai „užsikrėtę“ kruopštūs auksarankiai.

Tokie kūriniai – tai mūsų šalies tradicinės kūrybos aukso fondas, užtikrinantis tolesnį liaudies meno gyvybingumą ir tąsą. Darbų kūrybinis procesas reikalauja daug nenutrūkstamų pastangų, nuolatinio įgūdžių tobulinimo, kuriems reikia ir laiko, ir kantrybės.

Utenos rajono tautodailininkus, tradicinių liaudies amatų meistrus, tautodailės kūrėjus vienija klubas „Svirnas“ – savarankiška, savanoriška, pelno nesiekianti kūrybinė visuomeninė organizacija.

Klubo veiklos tikslas yra išsaugoti Utenos krašto etninės kultūros paveldą, skatinti amatų tęstinumą ir plėtrą, telkti Utenos savivaldybės teritorijoje gyvenančius amatininkus, būti patraukliu kūrybine veikla užsiimantiems visų amžiaus grupių lankytojams bei tapti kultūros ir paveldo pažinimo vieta.

Tautodailininkai aktyviai dalyvauja įvairiuose renginiuose (parodose, mugėse, pleneruose), vykdo edukacinius mokymus Lietuvoje ir užsienyje.

Parodą Seimo II rūmų parodų galerijoje lankytojai gali apžiūrėti iki gegužės 31 d. kasdien 8–17 val.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: