Utenos regione poilsiautojai nesilaikę vandens plaukiojimo ir žvejybos taisyklių mokės baudas

Aplinkos apsaugos departamento Utenos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai praėjusios savaitės pabaigoje vykdė akciją „Poilsiauk atsakingai“ Ignalinos, Zarasų ir Molėtų rajonuose. Nustatyta žvejybos, aplinkosaugos reikalavimų plaukioti vandens telkiniuose plaukiojimo priemonėmis ir poilsiavimo pažeidimų.

„Šios akcijos tikslas ne tik bausti, bet ir konsultuoti gyventojus, skatinti laikytis aplinkos apsaugos įstatymų, būti sąmoningiems ir rūpintis aplinka bei gamta. Tačiau tiems, kurie pažeis aplinkosauginius reikalavimus taikysime ir administracinę atsakomybę“, – teigia Utenos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnas Edgaras Vilutis.

Per reidą liepos 8–osios vėlų vakarą Ignalinos rajone, Svirkų ežere, aplinkosaugininkai sulaikė du asmenis, žvejojusius statomuoju tinklu. Už neteisėtai pastatytą tinklą jiems surašyti administracinio nusižengimo protokolai ir gresia baudos nuo 120 iki 300 eurų. Taip pat paimti tinklai ir žvejyboje naudota medinė valtis. Asmenys žuvų sugauti nespėjo, nes buvo aptikti tik pastatę tinklus.

Po kelių dienų vykdant reidą Zarasų rajone, Gražutės regioninio parko teritorijoje, Šventosios upėje,  sulaikyti poilsiautojai, plaukioję savaeige plaukiojimo priemone su 25 AG varikliu, kur tai daryti draudžiama.

Plaukiojimo priemonės savininkui surašytas administracinio nusižengimo protokolas ir gresia bauda nuo 450 iki 850 eurų.

Tą pačią dieną buvo nustatyta poilsiavimo pažeidimų Gražutės regioniniame parke. Du asmenys buvo pasistatę palapinę ežero pakrantėje, specialiais ženklais nepažymėtoje vietoje stovyklavo pasistatę palapinę ir kūreno laužą, tam nepritaikytoje vietoje. Už tai asmenims gresia įspėjimas arba bauda iki 90 eurų.

Liepos 11-ąją  tikrinant kaip poilsiautojai laikosi poilsiavimo reikalavimų, nustatyta, kad Molėtų rajone, Kirneilio ežere, asmuo žvejojo mėgėjų žvejybos įrankiais neturėdamas leidimo vykdyti limituotą žvejybą.

Pažeidėjui surašytas administracinio nusižengimo protokolas ir gresia bauda nuo 90 iki 170 eurų.

„Norime priminti poilsiautojams, pramogas gamtoje planuokite atsakingai. Atkreipkite dėmesį į galiojančius reikalavimus ir taisykles. Taip būsite ramūs ir poilsiu gamtoje mėgausitės be rūpesčių, kartu ir saugosite gamtą.“, – sako aplinkosaugininkas.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: