Už grasinančius laiškus nužudyti prokurorus teismas skyrė laisvės atėmimo bausmes

Panevėžio miesto apylinkės teismas, gegužės 5 dieną, baigė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinamieji M. Š. ir E. S., atliekantys laisvės atėmimo bausmes, kaltinami dėl grasinimais nužudyti ir turto prievartavimu.

Bylos nagrinėjimo metu teismas nustatė, kad praėjusių metų birželio 20 dieną, kaltinamasis M. Š. būdamas Kauno tardymo izoliatoriuje, savo ir R. M. vardu parašė du grasinančius laiškus Panevėžio apylinkės prokuratūros prokurorui. Laiške grasino nužudyti prokurorą ir jo šeimos narius, bei vertė nukentėjusį pervesti 5000 litų į nurodytą sąskaitą.

Tų pačių metų, spalio 20 dieną, kaltinamieji M. Š. ir E. S., būdami Šiaulių tardymo izoliatoriuje, savo ir kitų asmenų vardais parašė keturis grasinančius laiškus kitam Panevėžio apylinkės prokuratūros prokurorui. Laiškuose taip pat grasino nužudyti prokurorą ir jo šeimos nairius, į nurodytas sąskaitas reikalavo pervesti viso 9200 litų.

Apklausos metu, kaltinamieji teigė asmeniškai nepažįstantys prokurorų, nužudyti jų nenorėjo, rašė laiškus, siekdami pasivažinėti iš vienos kalinimo vietos į kitą.

Kaltinamųjų baudžiamąją atsakomybę lengvinanti aplinkybė, kad kaltininkai prisipažino padarę nusikalstamas veikas ir gailisi. Jų baudžiamąją atsakomybę sunkinanti aplinkybė – spalio 20 dieną nusikalstamą veiką padarė bendrininkų grupėje.

Skirdamas bausmes teismas atsižvelgė į tai, kad kaltinamieji padarė nusikalstamas veikas, kurios yra tyčinės, baigtos, apysunkės, į pasekmes, kaltinamųjų asmenybes. Kaltinamieji yra ankščiau teisti, veikos padarytos esant neišnykusiam teistumui. M.Š. ankščiau teistas 8 kartus, E.S. ankščiau teistas 28 kartus ir teismo pripažintas pavojingu recidyvistu.

Įvertinęs visas aplinkybes teismas, subendrinęs bausmes, kaltinamajam M. Š. už padarytas nusikalstamas veikas skyrė galutinę bausmę – laisvės atėmimą 3 metams 3 mėnesiams. Vadovaujantis BK 64 str. 1 d., 3 d. bausmę subendrino su 2014-06-19 Kauno apygardos teismo nuosprendžiu ir paskyrė kaltinamajam M. Š. galutinę subendrintą bausmę – laisvės atėmimą 12 metų. Bausmę kaltinamasis turės atlikti pataisos namuose.

Kaltinamajam E. S. teismas skyrė trejų metų laisvės atėmimo bausmę. Vadovaujantis BK 64 str. 1 d., 3 d., šią bausmę subendrino su 2014-10-14 Tauragės rajono apylinkės teismo nuosprendžiu ir paskyrė E. S. galutinę subendrintą bausmę – laisvės atėmimą dvidešimčiai metų ir trims mėnesiams. Kaltinamasis 8 metus bausmę turės atlikti kalėjime, likusius 12 metų ir 3 mėnesius – pataisos namuose.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos, gali būti skundžiamas Panevėžio apygardos teismui, skundą paduodant Panevėžio miesto apylinkės teisme.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: