Už grotų siunčiamas mechanikas, pasisavinęs ūkininko turtą

Šiaulių apygardos teismas paskelbė nuosprendį byloje, kurioje turto pasisavinimu kaltu pripažintas 34-erių metų transporto priemonių mechanikas. Vyrui skirtas 3 metų ir 1 mėnesio laisvės atėmimas. Bausmės vykdymas iš dalies atidėtas – 6 mėnesius laisvės atėmimo bausmę nurodoma atlikti nuosprendžiui įsiteisėjus nedelsiant, o likusios bausmės vykdymą atidėti 2 metams.

Nuteistasis praeityje teistas 8 kartus – jam buvo skiriamos laisvės apribojimo bausmės, bausmės vykdymas atidėtas, tačiau vyras išvadų nepadarė. Teismas nustatė, kad šį kartą vyras taip pat padarė nusikaltimą – dirbdamas mechaniku pasisavino remontuojamus ūkininko traktorius.

Tyrimo, kuriam vadovavo Šiaulių apygardos prokuratūra, duomenimis, ūkininkui 2019 metų pavasarį vienas Šiaulių rajono ūkininkas ieškojo specialisto, kuris galėtų suremontuoti jo žemės ūkio techniką. Ūkininkui pavyko rasti vieną mechaniką, kuris sutiko juos remontuoti. Pirmiausia mechanikui buvo atvežtas vienas traktorius, kurį kaltinamasis sutvarkė, tačiau po kurio laiko transporto priemonė vėl sugedo. Tada kaltinamas technikas išsiėmė iš traktoriaus ir išsivežė tvarkyti užsikimšusią variklio aušinimo sistemą.

Po kurio laiko mechanikas sutvarkė kitą ūkininko traktorių, tačiau tolimesniam remonto pasiliko birių medžiagų stūmimo peilio prikabinimo mechanizmą. Pas mechaniką atsidūrė ir trečiasis traktorius-krautuvas – sutvarkęs jį, kaltinamasis pasiėmė krautuvo priekinį tiltą, nes jį reikėjo remontuoti papildomai. Pasitikėdamas remontininku ūkininkas jam pristatė dar vieną naujesnį traktorių, kurį taip pat reikėjo tvarkyti. Taip mechaniko namuose atsidūrė vienas traktorius ir trys žemės ūkio technikos dalys.

Nustatyta, kad nuteistasis turimą ūkininko traktorių pardavė žemės ūkio techniką superkančiajai įmonei, o traktorių dalis pardavė į metalo supirktuvę. Ūkininkas, neatgaudamas technikos ir nesusisiekdamas su mechaniku, kreipėsi į teisėsaugą. Policijos pareigūnams pradėjus ikiteisminį tyrimą parduotas traktorius buvo surastas mechaniko kieme. Ikiteisminis tyrimas buvo atliktas ir asmuo nustatytas greičiau nei per mėnesį laiko.

Vyras savo kaltę teisme pripažino.

Nukentėjęs ūkininkas pareiškė civilinį ieškinį 38700 eurų sumai, kuris priteistas turės būti patenkintas nuteistojo.

Teismo nuosprendis gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Lietuvos apeliaciniam teismui per 20 dienų nuo jo paskelbimo datos.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: