Prokuraturos.lt nuotr.

Už grūdų aruode žuvusios moters gyvybę ūkininkui gresia iki aštuonerių metų nelaisvės

Šiaulių apylinkės prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas ir teismui su kaltinamuoju aktu perduota baudžiamoji byla, kurioje dėl neatsargaus gyvybės atėmimo kaltinamas 70 metų šiaulietis A. L. Įtariama, kad šiaulietis ūkyje neužtikrino saugių darbo sąlygų ir tokiu būdu galimai prisidėjo prie moters žūties.

Ikiteisminį tyrimą atliko Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, tyrimui vadovavo Šiaulių apygardos prokuratūros Šiaulių apylinkės prokuratūros prokurorė Erika Girgždienė.

Praėjusių metų liepos mėnesį visuomenę sukrėtė tragiška viename Pakruojo rajono ūkyje esančiame grūdų aruode dirbusios moters žūtis. Remiantis ikiteisminio tyrimo duomenimis, moteris į grūdų sandėlyje esančio bunkerio vidų įlipo sklaidyti grūdų. Tuo metu kitiems darbuotojams atidarant tos pačios talpyklos sklendes moteris buvo įtraukta į žemyn judančių grūdų srautą. Į įvykio vietą atskubėję greitosios medicinos pagalbos darbuotojai tik po kelių valandų paieškos ištraukė moters kūną.

Aiškinantis įvykio aplinkybes, nustatyta, kad ūkio, kuriame dirbo žuvusioji, savininkas galimai ne tik neužtikrino saugių ir nekenksmingų darbo sąlygų, tačiau veiklą vykdė neatlikęs grūdų sandėlio statybos užbaigimo procedūros. Remiantis liudytojų parodymais, šiaulietis lemtingą dieną darbus skirstyti ir prižiūrėti paliko tam kompetencijų neturėjusiam ir neblaiviam agronomui-traktorininkui.

Apklausiamas įtariamuoju šiaulietis savo kaltės klausimo nekomentavo.

Baudžiamasis kodeksas už neatsargų gyvybės atėmimą pažeidžiant teisės aktų nustatytas specialias elgesio saugumo taisykles numato laisvės atėmimą iki aštuonerių metų.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Šiaulių apylinkės teismo Pakruojo rūmams.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: