Už gyvosios gamtos išsaugojimą – ir policijos pareigūnai

Šalyje nuo vasario 10 d. iki balandžio 20 d. vykdoma prevencinė priemonė „Lydeka –2015“. Šios priemonės tikslas – apsaugoti mūsų vandenyse neršiančias žvynuotąsias plėšrūnes. Saugoti lydekas aplinkosaugininkams padeda ir policijos pareigūnai.

Vasario 24 d. ryt1 į bendrą reidą su Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento Rokiškio rajono agentūros vyresniuoju specialistu Valdu Paviloniu išvyko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Rokiškio rajono policijos komisariato Prevencijos poskyrio tyrėjai Vidas Baltrūnas ir Ramūnas Traškinas. Pareigūnai aplankė keturis Juodupės ir Rokiškio kaimiškosios seniūnijose telkšančius ežerus, susitiko su ten žvejojusiais žvejais, patikrino automobilius, besisukiojusius ežerų pakrantėse.

Nors vasariui nebūdinga šiluma pratirpdė ledus, žvejų ant ledo netrūko. Pareigūnai liko patenkinti, kad patikrinti žvejai turėjo leidimus ir saugumui būtinus smaigus. Vis tik radiniai viename ežere parodė, kad besigviešiančių į neršiančias lydekas netrūksta – pareigūnai rado ir išėmė 8 šakotines su gyva žuvele. Tokiais įrankiais žvejoti draudžiama. Šių daiktų savininkai neatsirado.

Panašius reidus policijos ir aplinkos apsaugos pareigūnai planuoja ir kitose rajono seniūnijose.

Pareigūnai prašo apie žvejybos pažeidimus bet kuriuo paros metu pranešti Bendruoju pagalbos centro telefonu 112.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: