Už medžioklės taisyklių reikalavimų nesilaikymą – 7 protokolai

Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai 2015 m. lapkričio 7 d. dalyvavo akcijose „Lašiša – 2015“ ir „Medžiok saugiai“. Mėgėjų žvejybos pažeidimų tą dieną užfiksuota nebuvo, tačiau surašyti net penki administracinio teisės pažeidimo protokolai už Medžioklės taisyklių reikalavimų nesilaikymą.

Naktį iš penktadienio į šeštadienį sustabdžius ir patikrinus autotransporto priemonę, kuria iš medžioklės važiavo du medžiotojai, rastas į dėklą neįdėtas ir su šoviniu lizde vežiojamas, medžiotojui K.B. priklausantis, medžioklinis šautuvas.

Kiti keturi pažeidimai nustatyti tikrinant medžiotojų būrelius, kurie tądien rengė varimines medžiokles Raguvos miške, Panevėžio rajone.

Du medžiotojai dalyvavo medžioklėje neturėdami žymos apie duomenų pateikimą medžiotojų sąvadui, įrašytos ne daugiau kaip prieš vienerius metus. Už tai, kad būdamas medžioklės vadovas, prieš prasidedant medžioklei, nepatikrino medžioklėje dalyvavusių medžiotojų bilietų, administracinio teisės pažeidimo protokolas taip pat surašytas medžioklei vadovavusiam A.B.

Medžiotojas R.B. medžiojo pusiau automatiniu šautuvu, kurio dėtuvėje tilpo daugiau kaip du šoviniai, o dėtuvėje ribotuvas, neleidžiantis panaudoti daugiau kaip du šovinius, nebuvo įtaisytas.

Kitas Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos ekipažas Pasvalio rajone, Jakubonių miške patikrino dar du medžiotojų būrelius ir nustatė dar du analogiškus pažeidimus, kai medžiotojas medžiojo nepateikęs duomenų medžiotojų sąvadui, o medžioklės vadovas prieš prasidedant medžioklei nepatikrino medžiotojų bilietų.

Primename, kad „Lašiša – 2015“ tęsis iki lapkričio 20 d., o „Medžiok saugiai“ – iki gruodžio 15 d. Akcijų metu ypatingas dėmesys skiriamas žuvų ir medžiojamųjų gyvūnų apsaugai, tačiau nelieka nepastebėti ir kiti, aplinkos apsaugą reglamentuojančių teisės aktų, pažeidimai.

Panevėžio RAAD GGAI inspekcijos viršininkas Alfredas Breivė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: