Už melagingą pranešimą apie sprogmenį – 2800 eurų bauda

Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroras kreipėsi į teismą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu, prašydamas pripažinti 37 metų Lietuvos Respublikos pilietį kaltu dėl melagingo pranešimo apie visuomenei gresiantį pavojų.

Ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 285 str. 1 d. buvo pradėtas praėjusią savaitę, rugpjūčio 11 d., kai Bendrosios pagalbos telefonu 112 paskambinęs vyras melagingai pranešė, kad jis yra Vilniaus oro uoste, o jo turimame lagamine yra sprogmuo. Į Vilniaus oro uostą buvo iškviestos specialiosios tarnybos.

Pareigūnai itin operatyviai nustatė melagingą žinią apie visuomenei gresiantį pavojų pranešusį asmenį, jo lagamine sprogmens nebuvo. Bendrosios pagalbos telefonu skambinęs vyras buvo neblaivus.

Prokuroras Vilniaus miesto apylinkės teismo prašo vyrui skirti 84 MGL (4200 Eur) dydžio baudą. Įvertinęs tai, kad ikiteisminio tyrimo metu vyriškis pripažino savo kaltę, neprieštaravo, kad procesas būtų baigtas teismo baudžiamuoju įsakymu, prokuroras siūlo jam paskirti galutinę 56 MGL (2800 Eur) dydžio baudą bei konfiskuoti mobilųjį telefoną kaip nusikaltimo padarymo priemonę.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: