Aplinkos apsaugos departamento nuotr. 

Už neteisėtai laikomas saugomų rūšių papūgas – bauda ir konfiskavimas

Aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos departamento Kauno gyvosios gamtos apsaugos skyriaus pareigūnai praėjusią savaitę nustatė asmenį, neteisėtai laikiusį 34 saugomų rūšių paukščius. Todėl primename, kad be išduoto leidimo ir teisėtą įsigijimą patvirtinančių dokumentų saugomų rūšių laukinių gyvūnų laikyti negalima.  

Aplinkosaugininkai, gavę informacijos, kad Kauno mieste laikomi saugomų rūšių gyvūnai, atliko patikrinimą. Asmens gyvenamosiose patalpose rasti 3 geltonkrūčiai agaporniai, 2 Fišerio agaporniai, 7 žvirblinės papūgėlės, 2 Burko papūgėlės, 10 javinių ryžinukų, 4 žolinės papūgėlės, 4 raudonuodegės papūgos, 2 raudonsturplės plokščiauodegės.

Asmuo gyvūnus laikė neturėdamas teisėtą įsigijimą patvirtinančių dokumentų ir Aplinkos apsaugos agentūros išduotų leidimo laikyti nelaisvėje šių rūšių laukinius gyvūnus.

Už tokio pobūdžio pažeidimą gresia 60–300 eurų bauda ir gyvūnų konfiskavimas.

Primename  

  • Laikantiems laukinius gyvūnus nelaisvėje reikia laikytis leidime bei Laukinių gyvūnų naudojimo taisyklėse nustatytomis sąlygomis.
  • Saugomų rūšių gyvūnai turi būti laikomi ir paženklinti, kaip to reikalauja Saugomų rūšių naudojimo tvarkos aprašas.
  • Asmenys, norintys laikyti egzotinį gyvūną, turėtų pasidomėti, ar jis nėra saugomas pagal Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos konvenciją (CITES konvencija) ir 1996 m. gruodžio 9 d. Tarybos reglamentą (EB) Nr. 338/97 dėl laukinės faunos ir floros rūšių apsaugos kontroliuojant jų prekybą www.speciesplus.net.

Laukinius gyvūnus laikant aptvaruose, voljeruose ar kituose statiniuose, būtina: 

  • turėti gyvūnų kilmę (t. y. paėmimo iš gamtinės aplinkos, išveisimo ar įvežimo į Lietuvą aplinkybių dokumentus) ir teisėtą įsigijimą patvirtinančius dokumentus;
  • laisva forma vesti registracijos žurnalą, kuriame įrašomi duomenys apie laikomus laukinius gyvūnus (rūšis, laukinių gyvūnų skaičius, amžius, lytis, sveikata, gimimo ir gaišimo datos, įsigijimo šaltinis, informacija apie laukinių gyvūnų perkėlimą, pervežimą į kitą vietą).

Kilus klausimų, visada galite pasikonsultuoti su Aplinkos apsaugos departamento darbuotojais telefonu 8 700 2022 arba el. paštu konsultacijos@aad.am.lt. O pastebėję pažeidimą praneškite 112.  


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: