Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotraukos/ Robertas Dačkus

Už nuopelnus Lietuvai apdovanoti panevėžiečiai

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda Liepos 6-osios – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės dienos proga už nuopelnus Lietuvos Respublikai ir už jos vardo garsinimą pasaulyje valstybės ordinais ir medaliais apdovanojo Lietuvos ir užsienio valstybių piliečius. Prezidento dekretu šią dieną iš viso apdovanoti 75 asmenys.

„Iš Karaliaus Mindaugo mes visi sulaukėme karališkų dovanų. Mums jis paliko ne tik turtingą valstybingumo tradiciją, bet ir apsisprendimą sukti į krikščioniškuosius Vakarus. Visa likusi Lietuvos istorija tebuvo pastangos įgyvendinti šį pirminį sumanymą – užimti deramą vietą pasaulio šalių žemėlapyje“, – ceremonijoje sakė Prezidentas.

Prezidento dekretu ordino už „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžiumi apdovanotas  Vidmantas Urbonas – sporto mokytojas, triatlono treneris už aukštus pasiekimus, švietėjišką sporto propagavimą ir populiarinimą, už Lietuvos vardo garsinimą.

Ordino už „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi apdovanotas Sigitas Gailiūnas –  verslininkas už nuopelnus Lietuvos verslo bendruomenei, ilgametį Panevėžio regiono atstovavimą, už Lietuvos vardo garsinimą.

Pasak šalies vadovo, patyrę šlovingų pergalių, bet taip pat ir apmaudžių nesėkmių, atlaikę brutalios priespaudos laikotarpius, visada išlikome orūs ir atkaklūs, pasirengę išdidžiai visam pasauliui giedoti savo išsvajotą – laisvės ir nepriklausomybės – Dainų dainą.

Iš viso iškilmingoje ceremonijoje Prezidento rūmų Baltojoje salėje apdovanojimai įteikti 63 mokslo ir švietimo, kultūros atstovams, Lietuvai nusipelniusiems visuomeninių ir pilietiškumo iniciatyvų puoselėtojams, ambasadoriams, valstybės pareigūnams.

Valstybės apdovanojimai – tai Respublikos Prezidento dekretu skiriami ordinai, medaliai ir kiti pasižymėjimo ženklai, įteikiami Vasario 16-ąją ir Liepos 6-ąją.

Prezidento komunikacijos grupė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: