AB „Panevėžio energija” nuotr.

Už šilumą vasarį mokėsime mažiau

Už būsto šildymą vasario mėnesį Panevėžio gyventojai sulauks vidutiniškai 20 proc. mažesnių mokesčių nei sausio mėnesį, nes vasaris buvo šiltesnis, o šilumos kaina buvo labai panaši. Vasarį vidutinė oro temperatūra sudarė 0,1 laipsnio šilumos, o sausį siekė 0,9 laipsnio šalčio. Šių metų sausį ir vasarį šilumos kaina atitinkamai buvo 6,59 euro ct/ kWh ir 6,58 euro ct/ kWh.

Palyginus šių ir praėjusių metų vasario mėn. mokesčius, gyventojai šiemet mokės 2 proc. mažiau.

AB „Panevėžio energija“ duomenimis vienam kvadratiniam metrui šildyti vidutiniškai suvartota 12,17 kWh šilumos ir mokestis už patalpų šildymą vidutiniškai sudaro 0,80 Eur/m2. 60 kv. metrų ploto buto šildymui vidutiniškai suvartota 730 kWh ir buto šildymas gyventojams vidutiniškai kainuos 48 eurus (166 litus). Sausį už tą patį plotą gyventojai mokėjo apie 60 eurų ( 207 litus), o praėjusių metų vasarį – 49 eurus (169 litus).

Sąskaitos už šilumą bus mažiausios naujų ar renovuotų namų gyventojams, nes tokie namai gerokai mažiau suvartoja šilumos. Mokestis už patalpų šildymą vienam kvadratiniam metrui vidutiniškai sudaro 0,50 Eur. Šių metų vasarį 60 kv. metrų ploto buto šildymui vidutiniškai suvartota 455 kWh ir buto šildymas gyventojams vidutiniškai kainuos 30 eurų (104 litus).

Daugumos namų, kuriuose yra įrengti automatizuoti šilumos punktai (su galimybe automatiškai reguliuoti šilumos temperatūrą šildymui), gyventojams 60 kv. metrų ploto buto šildymas vidutiniškai kainuos 50 eurų (173 litus). Mokestis už patalpų šildymą vidutiniškai sudaro 0,83 Eur/m2.

Daugiabučių namų su nemodernizuotais šilumos punktais gyventojai už patalpų šildymą vienam kvadratiniam metrui vidutiniškai mokės 0,91 Eur. 60 kv. metrų ploto buto šildymo mokestis sudarys apie 55 eurus (190 litų).

AB „Panevėžio energija“ interneto svetainėje www.pe.lt pateikta namo informacija, kurioje galima sužinoti, kiek suvartota šilumos ir kiek kainuoja kvadratinio metro šildymas kiekvieno daugiabučio namo Panevėžio m. gyventojams.
Daiva Paulauskienė

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: