Už šiukšlinimą mieste tik pagrūmoja pirštu?

Šią savaitę į AINA redakciją kreipėsi Ramygalos gatvės gyventojai, teigdami, kad jiems nusibodo gyventi šiukšlyno pašonėje. Gyventojai atsiuntė nuotraukų, kuriose matyti, kad prie Ramygalos g. 116 namo kaip jie išsireiškė „amžini šiukšlynai“.

Panevėžio miesto savivaldybė patikino, kad kolektyvinius konteinerius prižiūri ir jais rūpinasi Panevėžio specialus autotransportas (psa.lt). Įmonės pateiktame grafike matyti, kad atliekos iš konteinerių, esančių aikštelėje ties Ramygalos g. 116 namu išvežamos kas antrą dieną (I, III, V, VII).

Panevėžio miesto savivaldybės komunikacijos skyriaus atsiųstame laiške teigiama, kad pastaroji daugiabučio namo aikštelė išvaloma kiekvieną dieną, o atliekos (didžiagabaritės, žaliosios, padangos ir kt.), kurios paliekamos ne tam skirtoje vietoje, išvežamos – vieną – du kartus per savaitę (priklausomai nuo paliktų atliekų kiekio, kaip suspėjama).

Šiukšlintojams numatytos baudos

Savivaldybių tarybų patvirtintų atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimas (367 straipsnis) užtraukia įspėjimą arba baudą nuo trisdešimt iki vieno šimto keturiasdešimties eurų. O šio straipsnio 1 dalyje numatytas administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtraukia baudą nuo vieno šimto keturiasdešimt iki šešių šimtų eurų.

Panevėžio miesto savivaldybės komunikacijos skyrius pateikė informaciją, kad 2019 metais surašyti 122 protokolai. Visiems skirtos nuobaudos – įspėjimai, išskyrus vienam skirta administracinė nuobauda – bauda 45 eurai. 

2020 metais mieste nubausti 153 asmenys, o šiais metais jau 101 asmuo. Asmenims buvo surašyti administracinių nusižengimų protokolai ir skirtos administracinės nuobaudos – įspėjimai. Administracinės nuobaudos – baudos, nei pernai, nei šiais metais nebuvo skirtos.

Nors baudos ir numatytos, tačiau Panevėžio miesto savivaldybės Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus specialistai prie Ramygalos g. 116 nenustatė nė vieno pažeidėjo. Skyriaus specialistai gavę skundus fiksuoja daromus pažeidimus tiek tiesiogiai stebint vietas, tiek pasitelkiant kilnojamas kameras, tiria gaunamus gyventojų pranešimus su užfiksuotais pažeidimais.

Ramygalos g. 116 namo bendrijos nariams belieka raštu kreiptis į miesto savivaldybę ir prašyti, kad Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus specialistai atkreiptų dėmesį ir padėtų nustatyti pažeidėjus – šiukšlintojus.

Jei ir jūs pastebėjote negeroves, ar norite pranešti žinią, pasidžiaugti ar pareikšti nuomonę, rašykite mums el. paštu info@aina.lt  – KARŠTAS TELEFONAS!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: