Uzbekijos piliečiui apkarto fiktyvi santuoka su lietuvaite

Panevėžio apygardos teisme paskelbtas nuosprendis prekybos žmonėmis byloje. Dėl fiktyvios santuokos su lietuve organizavimo kaltais pripažinti 31 metų Uzbekijos Respublikos pilietis Z. G. bei jo dėdė, Lietuvos pilietybę turintis 63 metų I. G.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, o tyrimą organizavo ir valstybinį kaltinimą teisme palaikė Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Aurelijus Navickas.

Apie tai, kad 2019 metų pradžioje Utenos apskrityje sudaryta santuoka yra galimai fiktyvi, teisėsaugos pareigūnai informacijos gavo bendradarbiaudami su vieno šios apskrities rajono socialinių paslaugų centro specialistais. Dirbantiems su socialinės rizikos šeimomis darbuotojams apie tai papasakojo pati nukentėjusioji.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad iš Uzbekijos Respublikos kilęs, bet daug metų mūsų šalyje gyvenantis ir Lietuvos pilietybę I. G., veikdamas bendrininkų grupėje su savo sūnėnu Z. G., suorganizavo pastarajam fiktyvią santuoką su Lietuvos piliete, tokiu būdu siekiant jaunavedžiui gauti Lietuvos Respublikos pilietybę.

Aukštaitijoje gyvenanti, artimųjų neturinti, socialiai pažeidžiama ir nepasiturinti jauna moteris sutiko sudaryti fiktyvią santuoką 3 metams su Z. G. Už tai jaunajai kas mėnesį buvo pažadėta mokėti po 100 eurų.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad nukentėjusiajai po santuokos įregistravimo iš tiesų buvo mokami pinigai, nors ir nereguliariai, ne visa sutarta suma. Tačiau ištekėjusi už užsieniečio moteris neteko kai kurių pašalpų, kitos jai iki tol skiriamos paramos ir suprato padariusi klaidą.

Prokuroro A. Navicko teigimu, fiktyvios santuokos organizavimas yra viena iš prekybos žmonėmis rūšių. „Teismas, remdamasis tyrimo metu surinktais bei papildomai bylos nagrinėjimo teisme metu pateiktais duomenimis, priėmė apkaltinamąjį nuosprendį. Teismas konstatavo, kad kaltinamieji pasinaudojo nukentėjusiosios pažeidžiamumu, prasta finansine padėtimi ir įkalbėjo sudaryti fiktyvią santuoką už piniginį atlygį“, – sakė prokuroras. Už tai Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimą nuo 2 iki 10 metų.

Bylą išnagrinėjęs Panevėžio apygardos teismas balandžio 29 dieną abu teisiamuosius pripažino kaltais dėl prekybos žmonėmis veikiant bendrininkų grupėje. Jiems skirta po 2,5 metų laisvės atėmimo. Nuteistieji taip pat solidariai privalės sumokėti nukentėjusiajai 2 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: