Užgavėnės, kvepiančios blynais ir pavasariu

Vasario 25 dieną Panevėžio“ Šviesos“ specialiojo ugdymo centro ugdytinius nuo pat ankstaus ryto pasitiko šmaikšti ragana. Rankose ji laikė skelbimą, visus kviesdama smagiai atšvęsti Užgavėnes. Mokytojai šią tradicinę žiemos šventę  pradėjo klasėse, pasakodami apie jos reikšmę ir prasmę. Po to visus sudomino filmas apie Užgavėnių papročius, senovines jų tradicijas bei liaudies žaidimus.

Nuobodžiauti laiko neturėjo nei vienas, nes po filmo jau reikėjo skubėti į „kaukių dirbtuvėles”. Skambant smagiai Užgavėnių polkutei, kiekvienas turėjo puikią progą pasidaryti po kaukę. Ugdytinių svajones įgyvendinti padėjo mokytojai bei savanoris Necdet iš Turkijos, kuris savo gerumu ir nuoširdžia pagalba, jau seniai užsitarnavo jų meilę ir pasitikėjimą.                                                                                                                                            III-čios SĮU klasės Užgavėnių dalyvius ir jų vadovę, savanorė Daniela pakvietė kepti tradicinio ir pagrindinio Užgavėnių patiekalo – blynų. 5/6 spec. ir II SĮU klasės mokiniai ir jų vadovės surengė Užgavėnių madų šou. Jiems vadovavo savanorė Sofi. Po šių netradicinio ugdymo veiklų visi vėl sugužėjo į savo klases. Ten virte virė „smarkūs” darbai – vieni dengė stalus, kiti, staiga „virtę” storais lašininiais ar „perdžiūvėliais” kanapiniais, skubėjo sėsti už stalų – ir ne be reikalo… Per centrą nuaidėję pirmieji trankios muzikos akordai tarsi visiems priminė apie į klases atklystančius 1/2/3/4 specialiųjų klasių persirengėlius.  

Raganos, velniai, čigonai ir kiti užgavėnių personažai, garsiai dainuodami ir muzikuodami, pirmiausiai patraukė link centro direktoriaus Petro Leikausko durų. Jam teko atlikti sunkią užduotį – pagauti ant staltiesės metamą čirvinį blyną. Jo kabinete bei kitose klasėse buvo atliekamos įvairiausios „piktų dvasių išvarymo” apeigos, vyko į keptuvę mėtomų blynų rungtys, ir svarbiausia – lašininio ir kanapinio susigrūmimas. Visi smagiai šokome, žaidėme, dainavome ir garsiai triukšmavome.

Po smagių persirengėlių vaikštynių, centro valgykla pakvipo blynais ir pavasariu… Visi audringais plojimais pasitikome Užgavėnių madų šou, gėrėjomės savo rankomis pagamintų kaukių parodėle. Kol valgėme blynus ir dainavome dainą apie pavasarį, mūsų širdis užliejo patys šilčiausi pavasario prisiminimai, nes, dainos metu visų dalyvių papuošta ir pražydusi medžio šaka liudijo, kad į Žemę atėjo pavasaris!

 Spec. pedagogė metodininkė Dalia Židonienė

Vyr. spec. pedagogės –  Lina Markuckienė, Reda Kablienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: