Aina.lt nuotr.

Užimtumo tarnyba: būgštavimai, kad Ukrainos karo pabėgėliai atims iš lietuvių darbą – nepagrįsti

Užimtumo tarnybos duomenimis po dviejų metų pertraukos Lietuvoje registruotas nedarbas grižo į žemesnį nei 10 proc. lygį ir dabar siekia 9,7 proc. Nedirbantys asmenys šių metų balandžio mėnesio pradžios duomenimis Panevėžio mieste sudaro 9,2 proc., o Panevėžio rajone – 9,3 proc. darbingo amžiaus žmonių. Šiais metais nedarbas mažėja nuo vasario pradžios, o tuomet jis Panevėžyje ir rajone atitinkamai siekė 9,5 ir 9,9 proc.

Užimtumo tarnybos Panevėžio klientų aptarnavimo departamento vyriausiojo specialisto Aurimo Šalčio teigimu, balandžio 1-osios duomenimis Panevėžio apskrityje darbo ieškojo 10,4 proc. darbingo amžiaus žmonių. Didžiausias nedarbas buvo Rokiškio (13,7 proc.), Kupiškio (11,4 proc.), Pasvalio (11,4 proc.), Biržų (10,9 proc.) rajonų savivaldybėse.

Palyginus su kitomis šalies apskritimis šio mėnesio pradžioje didesnis nedarbo lygis buvo Utenos (12,6 proc.), Alytaus (11,5 proc.) ir Marijampolės (11,3 proc.) apskrityse.

A.Šalčio duomenimis, pandemijos sąlygoto nedarbo pikas tiek Panevėžyje, tiek rajone buvo fiksuotas 2021-ųjų sausio pabaigoje. Tuomet mieste darbo ieškojo 16,8 proc., o rajone – 17,1 proc. darbingo amžiaus žmonių. Vėliau su nedidelėmis išimtimis nedarbas kiekvieną mėnesį mažėjo.

Per pirmą šių metų ketvirtį į Užimtumo tarnybą kreipėsi 2336 Panevėžio miesto ir 868 rajono gyventojai. Per tą patį laiką darbdaviai mieste užregistravo 2265, o rajone – 297 laisvas darbo vietas.

Pasiteiravus Ukrainos karo pabėgėliais ir jų įdarbinimu, A.Šaltis nurodė, kad iki balandžio 14 dienos Užimtumo Tarnyboje buvo registruoti 277 pabėgėliai, o iš jų 227 buvo suteiktas bedarbio statusas. Ukrainiečiai dažniausiai pageidauja nekvalifikuoto darbo pramonės įmonėse, atsitiktinio nekvalifikuoto, valytojų, pardavėjų, virtuvės darbuotojų, pakuotojų, slaugytojų padėjėjų darbo. Tačiau yra pageidaujančiųjų dirbti ekonomistais, ekologais, aviacijos technikais, šilumos energetikos inžinieriais, turizmo vadybininkais. A.Šaltis akcentavo, kad didžioji ukrainiečių dauguma naują darbinės veiklos etapą pradeda nuo nekvalifikuotų darbų, nes didžiausia kliūtis įsidarbinti pagal turimą specialybę yra labai prastos tiek lietuvių, tiek anglų kalbos žinios.

„Palyginus su 2020 metais pernai darbo paklausa išaugo trečdaliu (33,5 proc.), o Panevėžio mieste ir rajone per metus buvo registruota daugiau kaip 10,1 tūkst. naujų darbo pasiūlymų. Darbdaviai ieškojo tiek specialistų, tiek nekvalifikuotų darbininkų ir toli gražu ne visos darbo vietos buvo užimtos. Todėl galimi nuogąstavimai dėl darbo pasiūlymų trūkumo – tikrai nepagrįsti. Šiuo metu Užimtumo tarnybos Panevėžyje registruoti karo pabėgėliai iš Ukrainos sudaro vos 3,5 procentus visų bedarbių skaičiaus“,- atsakė A.Šaltis, paklaustas ar ukrainiečiai neišstums lietuvių iš darbo rinkos.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: