Užsibuvusį svečią mirtinai sumušę anykštėnai išgirdo nuosprendį

Panevėžyje nuteisti du jauni anykštėnai, išgertuvių metu mirtinai sumušę pirmąkart pamatytą, jiems į tėvus tinkantį vyrą. Teismas atsižvelgė į valstybinį kaltinimą palaikiusios Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorės Jelenos Sabaliauskienės argumentus ir skyrė jiems didesnę, nei įstatymų numatytas vidurkis, bausmę.

Iš Anykščių kilęs, Vilniuje pastaruoju laiku gyvenęs 26 metų M. K. ir nuolatinės gyvenamosios vietos neturintis 27 metų K. L. pripažinti kaltais dėl 2014 metų pabaigoje įvykdytos žmogžudystės.

2014 metų gruodžio 15 dienos popietę Anykščiuose į iškvietimą nuvykę greitosios pagalbos medikai rado lauke prie namo gulintį negyvą vyrą – 62 metų anykštėną su smurto žymėmis ant kūno.

Buvo sulaikyti minėtame name girtavę vyrai. Atliekant ikiteisminį tyrimą paaiškėjo, kad čia nuolat buvo girtaujama. Kai nelaimės išvakarėse užsuko M. K. ir K. L., namo šeimininkas jų paprašė išvyti vieną pas jį jau kurį laiką prisiglaudusį vyrą. Prikėlę kitame kambaryje miegojusį žmogų, jauni vyrai ėmė jį mušti, spardyti, o vėliau leisgyvį paliko gulėti ir išėjo žaisti į lošimų aparatų saloną.

Rytojaus dieną užsukusių kitų sugėrovų namo šeimininkas paprašė išvesti sumuštą ir dejuojantį anykštėną lauk. Išvestas į kiemą vyras netrukus mirė. Vėliau teismo ekspertai nustatė, kad jam buvo suduota maždaug 30 smūgių į įvairias kūno vietas.

Ikiteisminį tyrimą atliekantys Anykščių rajono policijos komisariato pareigūnai netrukus sulaikė du įtariamuosius – M. K. ir K. L. Jie neneigė sugėrovo namuose surastą nepažįstamą vyrą mušę ir spardę, tačiau tvirtino, kad nuo jų smūgių vyriškis negalėjo mirti, esą jį vėliau galėjo mirtinai sumušti kiti svečiai ar pats namo šeimininkas.

Teismo proceso metu teisiamieji pradėjo tvirtinti, kad jų parodymus pareigūnai išgavo apgaule ir panaudodami psichologinį spaudimą, o visa Anykščių policija korumpuota.

Tačiau Panevėžio apygardos teismo baudžiamųjų bylų kolegija tokius teisiamųjų aiškinimus įvertino kritiškai, kaip norą išvengti atsakomybės. Sausio 11 dieną abu anykštėnai buvo pripažinti kaltais dėl nužudymo ir jiems skirta po 12 metų laisvės atėmimo. Jiems taip pat solidariai priteista atlyginti nužudytojo dukrai ir sūnui padarytą neturtinę žalą – po 750 eurų.

Šio nužudymo ikiteisminiam tyrimui vadovavusi, o vėliau valstybinį kaltinimą teisme palaikiusi prokurorė J. Sabaliauskienė pabrėžia, kad anykštėnai sunkų nusikaltimą padarė laukdami teismo už anksčiau padarytas nusikalstamas veikas – vagystes bei turto sugadinimą. „Jauni žmonės puolė mušti pirmą kartą matomą žmogų visiškai negalvodami apie pasekmes. O jos – labai skaudžios: atimta gyvybė, o jiems patiems teks ilgus metus praleisti už grotų“, – sakė prokurorė.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *