Užsienio reikalų viceministras: „Lituanica II“ pasiekė tikslą – pasaulis išgirdo apie Lietuvą

Užsienio reikalų viceministras Mantvydas Bekešius rugsėjo 24–27 dienomis lankosi Airijoje, kur Balinrobo mieste dalyvauja tradiciniame lietuvių bendruomenių sąskrydyje „Mums vis dar reikia sparnų“, skirtame Felikso Vaitkaus skrydžio per Atlantą 80-osios metinėms.

Renginio metu Balinrobe atidengtas F. Vaitkaus skrydį įamžinantis paminklas – „Lituanica II“ replika.

„Paminklo atsiradimas ir tai, kad vietos gyventojai dešimtmečiais išlaikė prisiminimus apie F. Vaitkų, patvirtina, kad nors „Lituanica II“ ir nenuskrido iki Lietuvos, skrydžio tikslas buvo pasiektas: pasaulis išgirdo apie Lietuvą, o lietuviai iki šiol gali didžiuotis savo tautiečių žygiais“, – sakė M. Bekešius.

Viceministras padėkojo Airijos lietuviams už lietuvybės saugojimą bei paragino ir toliau skleisti žinią apie Lietuvą, nes kiekvienas užsienyje gyvenantis lietuvis – mūsų šalies ambasadorius.

F. Vaitkus, lėktuvu „Lituanica II“ pakartojęs Dariaus ir Girėno skrydį per Atlanto vandenyną, nusileido Airijos Mėjo grafystėje, netoli Balinrobo miestelio, kur Mėjo lietuvių bendruomenė jau devintus metus iš eilės organizuoja sąskrydį „Mums vis dar reikia sparnų“. Lietuvio skrydžiui atminti Balinrobe šių metų iškilmių metu atidengtas ir pašventintas paminklas – sumažinta „Lituanica II“ kopija.

Vizito metu užsienio reikalų viceministras M. Bekešius taip pat susitiko su Airijos diasporos ministru Jimmy Deenihanu, su kuriuo pasidalijo diasporos politikos patirtimi.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: