Laisvalaikis - Mada - 2021-08-10

Užuolaidos: 6 dažniausiai pasitaikančios pasirinkimo klaidos

Užuolaidos – vienas svarbiausių namų interjero akcentų. Užuolaidos apsaugo privatumą, reguliuoja į patalpą patenkančios šviesos kiekį, taip pat suteikia jaukumo bei išbaigtumo vaizdą. Dėl šių priežasčių užuolaidų pasirinkimui reikėtų skirti ypatingą dėmesį. Tačiau neretai padaroma klaidų, kurios sugadina lūkesčius, ir galutinis rezultatas nedžiugina. Tekstilės namų ,,TavoSapnas“ specialistai įvardija 6 dažniausiai pasitaikančias užuolaidų pasirinkimo klaidas bei pataria, kaip jų išvengti.

  1. Pasirenkamos per siauros dieninės užuolaidos ir naktinės užuolaidos

Viena dažniausiai pasitaikančių klaidų – dieninės užuolaidos ir naktinės užuolaidos pasirenkamos per siauros. Pakabintos per siauros užuolaidos kambaryje gali ne tik neatlikti pagrindinių savo funkcijų, bet ir atrodyti neestetiškai. Tiek dieninių užuolaidų, tiek naktinių užuolaidų plotis turėtų būti bent 1,5 karto didesnis, nei karnizo ilgis.

  1. Įsigyjamos per trumpos arba per ilgos naktinės užuolaidos ir dieninės užuolaidos

Dar viena dažna pasirinkimo klaida – pasirenkamos per trumpos arba per ilgos naktinės užuolaidos ir dieninės užuolaidos. Iki pusės lango kabančios užuolaidos gali atrodyti nestilingai ir neskoningai, nebent jos kabo virtuvėje, kur langai dažniausiai nėra dideli, o per daug ilgos, netvarkingai ant grindų krintantys užuolaidų audiniai gali sukurti netvarkos įspūdį. Optimalus variantas – palikti 1 cm tarpą nuo užuolaidų kraštelių iki grindų. Tačiau jei norite vizualiai paaukštinti lubas, leiskite užuolaidoms šiek tiek užkristi ant grindų.

  1. Užuolaidos pakabinamos ant nekokybiško ir nepatvaraus karnizo

Siekiant sutaupyti, užuolaidoms pakabinti neretai įsigyjamas nekokybiškas ir nepatvarus, pavyzdžiui, plastikinis, karnizas. Toks karnizas gali būti tinkamas tik lengvo, plono audinio užuolaidoms, tačiau sunkaus audinio naktinių užuolaidų jis paprasčiausiai gali neatlaikyti. Dėl šios priežasties rinkitės kokybiškus, tvirtus, patikimus užuolaidų karnizus, kad ateityje netektų ieškoti naujų.

  1. Įsigyjami pigūs, nekokybiški audiniai užuolaidoms

Kita iš gana dažnai pasitaikančių užuolaidų pasirinkimo klaidų – pasirenkami pigūs, nekokybiški, nepatvarūs audiniai užuolaidoms. Tokie audiniai užuolaidoms greitai susidėvi ir praranda savo estetinę išvaizdą. Dėl šios priežasties, nusivylus esamu rezultatu, po kurio laiko gali norėtis vėl ieškoti naujų užuolaidų, kas užima nemažai laiko.

Užuolaidos – gana brangi, tačiau vertinga investicija, užtikrinanti komfortą namuose bei padedanti sukurti stilingą aplinką. Dėl šios priežasties, norint džiaugtis ilgalaikiu rezultatu, patariama investuoti į audinių užuolaidoms kokybę. Žinoma, audinių užuolaidoms kaina neturėtų viršyti Jūsų nustatyto biudžeto, tačiau stenkitės atrasti kiek įmanoma aukštesnės kokybės gaminius už priimtiną sumą.

  1. Priedai užuolaidoms neskoningai suderinami su kitomis interjero detalėmis

Priedai užuolaidoms – stilingas aksesuaras, pagyvinantis bet kokio stiliaus namų interjerą. Tačiau net ir gražiausiai atrodantys priedai užuolaidoms gali sugadinti bendrą interjero vaizdą, jei yra pasirinkti netinkamai. Pavyzdžiui, subtiliame interjere pasirenkami nederantys priedai užuolaidoms su daug blizgučių arba erdvėje, kurioje vyrauja kelios spalvos, pasirenkamas margas, gėlėtas užuolaidų aksesuaras. Siekdami išvengti šių klaidų, atsižvelkite į erdvėje vyraujantį stilių bei priedus užuolaidoms derinkite prie kitų interjero elementų.

  1. Užuolaidos pakabinamos netinkamame aukštyje

Pasitaiko atvejų, kai užuolaidos pakabinamos netinkamame aukštyje, dėl to suprastėja bendras interjero vaizdas. Siekiant išvengti šios klaidos, kambaryje, kurio lubos yra žemos, patariama kabinti ilgas, grindis siekiančias užuolaidas – taip sukursite didesnio kambario įspūdį ir pripildysite erdvę elegancijos. Jei Jūsų kambarys yra erdvus, rinkitės trumpesnes užuolaidas – taip pasirinkta patalpa atrodys stilingai ir labiau šiuolaikiškai.

Norint tinkamai pasirinkti užuolaidas, kurios būtų geriausias sprendimas Jūsų kambariui, visuomet rekomenduojame pasitarti su specialistais ir išgirsti jų nuomonę bei rekomendacijas. TavoSapnas.lt jau daugiau nei 12-ą metų siuva užuolaidas, todėl drąsiai galite kreiptis, ieškodami patarimų ir mūsų specialistai Jums padės.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: