Lietuvos naujienos - Verslas - 2020-07-09

Užuolaidos virtuvėje – kaip teisingai pasirinkti?

Šviesi virtuvė yra daugelio žmonių svajonė, tačiau, turėdami langą pietinėje pusėje ar gyvendami patalpoje su dideliais vitrininiais langais, galite susidurti su problemomis dėl per didelio kiekio šviesos. Tik kokį langų dekoro sprendimą turėtumėte pasirinkti virtuvės zonoje? Ar gaminant į virtuvės užuolaidas įsigeria kvapai? Ar žaliuzės ar roletai per daug nenuslopins natūralios šviesos? Keli patarimai, kad pasirinktumėte, kas geriausiai tinka jūsų virtuvėje.

Užuolaidos virtuvėje pirmiausia turėtų būti praktiškos. Kadangi tai yra maisto gaminimo erdvė, todėl verta atkreipti dėmesį:

Tinkamas ilgis – trumpesnės užuolaidos yra geresnės, sąlyčio su riebalais ar maistu tikimybė yra mažesnė, kai jos siekia tik palangę;

Pagamintos iš lengvai plaunamos medžiagos – virtuvės tekstilė turi būti patogi skalbti skalbimo mašina;

Geriau rinktis raštuotus audinius ar su tekstūra –  šiuo atveju vertėtų rinktis įdomius raštus ir tekstūras ne tik dėl estetikos, tokio tipo audiniai turi mažiau matomų dėmių.

Kalbant apie spalvas, panaši į sienų spalvą, yra populiarus pasirinkimas. Tai optiškai padidina erdvę ir sukuria vientisumą interjere. Taip pat galite pasirinkti drąsesnes spalvas, kontrastuojančias su sienų spalva ar plytelėmis. Tokios užuolaidos nugalės monotoniją ir suteiks virtuvės kambariui charakterį. Tai ypač tinkama kambariuose, kuriuose yra vienspalvės, pastelinės sienos. Tačiau, jei mums patinka vienoda spalvų paletė, monotoniją interjere galima įveikti derinant matinius ir blizgančius audinius arba rinktis įdomesnes tekstūras, tai suteiks įdomesnį vaizdinį efektą.

Praktinis sprendimas – roletai virtuvėje

Roletai yra bene praktiškiausias sprendimas virtuvėje. Jie tinka beveik bet kokiai virtuvei – tiek tradicinei, tiek moderniai. Vasarą jie apsaugo nuo šilumos patekimo į kambarį, o žiemą ją sulaiko. Geriausias sprendimas yra tai, kad roletai pagaminti iš poliesterio – jie nesugeria kvapų kaip medvilninis audinys. Jie taip pat yra atsparesni drėgmei nei bambukinės žaliuzės.

Romanetės mažai virtuvei

Romanetės vis labiau populiarėjanti langų puošmena, jos prideda jaukumo ir šilumos, tačiau neužima daug vietos. Dieninės romanetės pagamintos iš organzos ar vualio slopina šviesą, tačiau ne tiek, kiek užuolaidos ar roletai. Dėl romanečių lengvumo, virtuvė išlieka šviesi ir optiškai padidinta.

Mažoje virtuvėje geriau rinktis šviesius audinius arba su vertikaliais raštais, kurios sukuria padidintų lubų įspūdį. Taip pat puikiai tiks ir lengvi raštai, tokie kaip maži taškeliai ar kvadratėliai. Smulkus raštas taip pat suteiks optinį erdvės padidinimo efektą. Geriausią rinktis šviesios spalvos audinius – baltus, dramblio kaulo, smėlinius ir kitas pastelinius atspalvius.

Didelės virtuvės užuolaidos

Didelėje erdvėje galima drąsiau eksperimentuoti, rinktis didesnius, drąsesnius raštus, ryškias spalvas. Čia puikiai tiks modernūs ar klasikiniai gėlių raštai bei įvairios spalvos.

Erdvioje virtuvėje taip pat galite eksperimentuoti su įvairiais kabinimo būdais. Parduotuvėse galima rasti įvairių rūšių karnizų, kurie gali tapti įdomiu interjero akcentu:

Kilpinės užuolaidos – jos laisvai kabinamos ir atrodo natūraliai;

Pieštukinio klostavimo užuolaidos – galite klostuoti kiek pageidaujate, universaliausias ir populiariausias sprendimas;

Žiedinio klostavimo užuolaidos – dėl savo taisyklingų klosčių, nepamainomos moderniuose interjeruose.

Be to, didelėse virtuvėse, taip pat dažnai yra valgomojo stalas, ant kurio dedame staltiesę ir servetėles, taip pat dekoruojame kėdes pagalvėlėmis. Prie šių tekstilės gaminių verta derinti užuolaidų spalvas ir raštus, galite didesnėje erdvėje kabinti dienines užuolaidas su naktinėmis užuolaidomis kartu. Rezultate, toks virtuvės interjeras atrodys tvarkingesnis ir skoningai suderintas.

Kokias virtuvės užuolaidos turėtumėte pasirinkti?

Kurios iš išvardytų langų dekoracijų bus geriausios jūsų virtuvei? Viskas priklauso nuo kambario išdėstymo. Kai langas yra virš kriauklės ar prie viryklės, langų dekoras bus veikiamas drėgmės ir dėmių. Čia geriau pasirinkti žaliuzes, roletus ar romanetes iš poliesterio, šias langų puošmenas bus lengviau nuvalyti ir išplauti.

Kai langas yra toliau nuo darbo vietos, kurioje mes gaminame maistą, pjaustome ir maišome ingredientus, verta rinktis klasikines, ilgas, puošnesnes užuolaidas.  Jos suteikia jaukumo ir atsipalaidavimo jausmą, ypač jos tinka valgomojo stalo zonai.

Žinoma, vienoje erdvėje puikiai galima suderinti roletus, romanetes ir užuolaidas, priklausomai nuo tai zonai tinkamo praktiškiausio ir jaukiausio varianto. Nereikia apsiriboti vienu sprendimu, viskas priklauso nuo mūsų fantazijos.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: