© LSDP archyvo nuotrauka

V. Blinkevičiūtė įvertino G. Nausėdos kalbą: valdantieji turėtų stabdyti pražūtingas reformas ir rodyti pagarbą žmonėms

Opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė sako, kad šalies vadovas Gitanas Nausėda metiniame pranešime pagrįstai priekaištauja valdantiesiems dėl kritinės situacijos sveikatos ir švietimo sektoriuose, žemo politinės kultūros lygio.

Pasak V. Blinkevičiūtės, valdantiesiems konservatoriams ir liberalams derėtų įsiklausyti į prezidento žodžius: pradėti megzti dialogą su visuomene, rodyti daugiau pagarbos žmonėms.

„Mes dar pernai nevykusias ir su profesinėmis bendruomenėmis bei su savivaldybėmis neaptartas švietimo ir sveikatos reformas raginome stabdyti. Neatsitiktinai sveikatos reformą ir jos pasekmes prezidentas pavadino „prakeiksmu“. Situacija mūsų mokyklose irgi tik blogėja.

Šaltų skaičių politika, bejausmiai optimizavimai ir nesibaigiančios reformos turėtų pagaliau baigtis. O šią nevykusią Vyriausybės kryptį galėtų pakeisti visų Lietuvos žmonių matymas ir jų galimybės gyventi geriau, saugiau. Konservatoriai ir liberalai taisyti savo klaidas dar turi laiko. Įsiklausydami ir bendradarbiaudami, neskirstydami žmonių į „savus“ ir „svetimus“, – sako V. Blinkevičiūtė.

LSDP lyderė pabrėžia, kad žmonių pajamų ir galimybių skirtumas Lietuvoje dramatiškas, skurdo rodikliai taip pat beveik nemažėja, todėl socialdemokratai palaiko šalies vadovo siūlymus dėl neapmokestinamo pajamų dydžio (NPD) ir minimalios mėnesinės algos (MMA) suvienodinimo.

„Lietuvos žmonės nori teisingumo, priimtinesnės ir paveikesnės socialinės politikos. Ypač svarbu yra švietimas, sveikatos ir socialinė apsauga. Deja, kaip pastebėjo ir prezidentas, valdantiesiems svarbiau, kad biudžete skaičių eilutės sutaptų. Arba asmeninės ambicijos, o ne komandinis darbas. Tad neatsitiktinai laikas, skirtas veikti šalies žmonių labui, vis dažniau bėga valdančiųjų tarpusavio santykių aiškinimuisi, o ne problemų sprendimui“, – vertina V. Blinkevičiūtė.

LSDP pirmininkė priduria, kad prezidento pastaba dėl Lietuvos žmonėms valdančiųjų rodomos nepagarbos – neatsitiktinė.

„Politinę kultūrą tiesiog pakeitė savo galios ir vietos rodymas oponentui. Kai konservatoriai pasako „o mes žinome geriau“, joks prasmingas dialogas neįmanomas. Jei nėra nė menkiausio noro įsiklausyti ir išgirsti, bet koks bendradarbiavimas baigtas. Pasitikėjimas ištirpsta. Juk niekada ne per vėlu dirbti ir bendradarbiausi su mokytojų, medikų, pareigūnų, profesinių sąjungų, smulkaus ir vidutinio verslo bendruomenėmis, galiausiai valstybės tarnautojais, socialiniais darbuotojais ir kitomis visuomenės grupėmis. To ir linkėčiau konservatoriams ir liberalams“, – sako V. Blinkevičiūtė.

Prezidentas G. Nausėda antradienį Seime skaitė ketvirtąjį savo metinį pranešimą. Kaip numato šalies Konstitucija, metiniuose pranešimuose prezidentas aptaria padėtį šalyje bei Lietuvos vidaus ir užsienio politiką.

LSDP komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: