V. Jareckas: Vyriausybė taupys Savivaldybių biudžeto sąskaita?

Biržų rajono savivaldybės meras Vytas Jareckas susipažinęs su parengtu ir pateiktu svarstyti Lietuvos Respublikos Vyriausybei Lietuvos Respublikos 2021 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektu, raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Seimo Biudžeto ir finansų komitetą, Lietuvos Respublikos finansų ministeriją bei Lietuvos Savivaldybių asociaciją, prašydamas peržiūrėti prognozuojamus 2021 metų savivaldybių biudžetų finansinius rodiklius ir Savivaldybės biudžetui prognozuojamas pajamas padidinti bent iki 2020 metų lygio.

„Labai keista, kad šiuo sudėtingu laikotarpiu, kada šalis gyvena pandemijoje, mažinami savivaldybių biudžetai. Susidaro įspūdis, kad visos šios „kovidinės“ ekonomikos skatinimo lėšos tebuvo rinkiminis triukas, nes pagal kitų metų biudžetą, mūsų pajamos mažėtų beveik milijonu eurų. Tikimės, kad bus atsižvelgta į savivaldybių pateiktas pastabas ir nebus mažinamos biudžeto pajamos,“  – sakė Biržų rajono savivaldybės meras Vytas Jareckas.

Merui susirūpinimą ir nerimą kelia tai, kad Savivaldybėms 2021 metams numatomos prognozuojamos pajamos yra ženkliai mažesnės, nei 2020 metais: visoms savivaldybėms prognozuojamų pajamų suma mažėja 4,3 proc., o Biržų rajono savivaldybės – 5,5 proc., arba 824,0 tūkst. Eur.

Biržų rajono savivaldybės 2021 metų prognozuojamos pajamos – 14196, tūkst. Eur (2020 m. – 15020,0 tūkst. Eur), iš jų gyventojų pajamų mokestis – 13315,0 tūkst. Eur (2020 m. – 14038,0 tūkst. Eur, arba 5,4 proc. daugiau). Skaičiuojant savivaldybėms tenkančio gyventojų pajamų mokesčio kintamąją dalį, nenumatytos sumos savivaldybių biudžetų prognozuojamų pajamų mažėjimui kompensuoti, nors tai numatyta Lietuvos Respublikos savivaldybių biudžetų pajamų nustatymo metodikos įstatymo 10 straipsnio 1 dalyje (2.c papunktis).

Nepaisant to, kad Savivaldybės 2021 metais prognozuojamos pajamos, lyginant su 2020 metais, yra mažinamos, Savivaldybės, kaip ir kitų savivaldybių, išlaidos 2021 metais didės dėl planuojamo minimalios mėnesio algos bei pareiginės algos bazinio dydžio padidinimo, Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymo bei kitų teisės aktų, nurodytų Projekto 6 priede, įgyvendinimo. Dėl išvardintų teisės aktų įgyvendinimo Biržų rajono savivaldybės išlaidos 2021 metais didės 260,0 tūkst. Eur.

Savivaldybė šiuo metu įgyvendina nemažai ES struktūrinių fondų lėšomis finansuojamų investicijų projektų, prie kurių nuosavų lėšų dalimi turi prisidėti savivaldybė, didžioji dalis projektų bus tęsiama ir 2021 metais. Ateinančiais metais taip pat bus pradėti įgyvendinti nauji investiciniai projektai, kuriems skirtas ES fondų finansavimas. Savivaldybės prisidėjimas prie vykdomų investicijų projektų 2021 metais sudarys daugiau kaip 1,5 mln. Eur. Savivaldybė planuoja skolintis tiek, kiek leidžia Įstatymo projektu nustatomi skolinimosi limitai, taip pat yra pateikusi paraiškas Savivaldybių dotacijai iš VIPA gauti, tačiau šių numatomų pasiskolinti lėšų užtikrinti vykdomų projektų nuosavos lėšų dalies finansavimui nepakaks, todėl Savivaldybė investicijų projektams finansuoti 2021 m., kaip ir 2020 m., turės skirti dalį lėšų iš savivaldybės biudžeto lėšų, skirtų savarankiškosioms funkcijoms finansuoti.

Biržų rajono savivaldybės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: