Komentarai - 2021-05-26

V. Polzunovaitė: Ar tikite, kad panevėžiečiai sąmoningi ir atsakingi žmonės?

Kilo klausimas stebint naujai mieste įvedamą tvarką dėl darželių lankymo Panevėžio mieste vasaros laiku. Šiandien miesto taryba priėmė sprendimą, pagal kurį tėveliai, norintys vasaros laiku vesti vaikučius į darželius, turės pasiaiškinti ir pagrįsti savo poreikį: kad „abu tėvai, globėjai, įtėviai dirba ar dėl kitų svarių priežasčių negali užtikrinti vaiko ugdymo ir priežiūros visą ar daugiau nei pusę vasaros laikotarpio“ arba „pareiškėjai neturi pakankamai finansinių galimybių arba socialinių įgūdžių ar motyvų sudaryti tinkamas ugdymo, priežiūros sąlygas vaikui arba augina specialiųjų poreikių turintį vaiką.“

Prieš kurį laiką darželiai, kaip jau tapo įprasta, apklausė tėvelius, kada planuoja atostogauti ir nevesti vaikų. Dabar tikrinsim, kas meluoja?
Stebiuosi, kas vyksta visuomenėje. Nejau nepasitikime suaugusiais žmonėmis, kurie augina savo vaikus?

Valstybės lygmeniu kalbama, kad reikia vaikus pritraukti į ugdymo įstaigas, o Panevėžyje atvirkščiai – klausiama, kam jums vaikų ugdymas reikalingas?
Vis daugiau biurokratijos, raštų, pasiaiškinimų.

Lengva biurokratui, kuris be to neįsivaizduoja savo kasdienybės, o kiek yra šeimų, kurių vienas iš tėvelių dirba užsienyje? Ar tiks pažymos ir pagrindžiantys dokumentai užsienio kalba? Kokias pažymas pateikti tarnaujantiems valstybei, kurie net ir suplanuotų atostogų metu gali būti pakviesti atlikti pareigą Tėvynei? Kaip nedirbančiam asmeniui nueiti į darbo pokalbį ir aktyviai ieškotis darbo, jei jis turi prižiūrėti mažametį šeimos narį?

Suprantu, kad kiekvienoje situacijoje galima rasti išeitį: močiutę, kaimynę, auklę, draugus…

Bet kodėl tėveliai turi teisintis ir grįsti, kad jų vaikams reikalingas ugdymas?

Viliuosi, kad į pažymų teikimą bus žiūrima lanksčiai.

Su sprendimo projektu galite susipažinti čia: https://panevezys.lt/lt/posedziai/1185/18037.html


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: