V. Valkiūnas: siūlau daugiau valdžios biržiečių išrinktiesiems Tarybos nariams

Vienas žymiausių JAV Respublikonų partijos prezidentų Abraomas Linkolnas yra taip pasakęs apie valdžios misiją, kuri apibrėžia jos esmę: „Valdžia nuo tautos, su tauta ir tautos labui“.

Aš, Valdemaras Valkiūnas, kaip biržiečių tiesiogiai išrinktas meras, dėsiu visas jėgas, kad šie A. Linkolno žodžiai būtų įgyvendinti.

Gerinant Savivaldybės tarybos darbą ir siekiant kuo didesnio efektyvumo, kviečiu Tarybos narius vienytis bendram darbui. Tarybos nariams rinkėjų pasitikėjimas ir aš, kaip išrinktas meras, noriu didesnį sprendimų svorį perkelti Tarybos komitetams.

Komitetai turi būti ta vieta, kur priimami sprendimai visais svarbiausiais gyventojams rūpimais klausimais. Tarybos posėdžiuose, kaip ir Lietuvos Respublikos Seime, kurio nariu aš buvau, reikia priimti jau galutinius, Komitetų posėdžiuose išsamiai apsvarstytus ir su rajono gyventojais jau aptartus sprendimus.

Mano pasiūlymas Tarybos nariams – sukurti 9 Komitetus:

1. Finansų ir biudžeto komitetą;
2. Socialinių reikalų komitetą;
3. Susisiekimo ir transporto komitetą;
4. Kultūros, švietimo ir sporto reikalų komitetą;
5. Ekonomikos, verslo ir turizmo komitetą;
6. Aplinkos apsaugos ir komunalinių reikalų komitetą;
7. Gyventojų saugumo, tvarkos ir antikorupcijos komitetą;
8. Savivaldybės plėtros ir regioninės politikos komitetą
9. Kontrolės komitetą

Visų į savivaldybės tarybą išrinktų politinių partijų ir organizacijų atstovams siūlau pasiskirstyti atsakomybės sritis, kurios labiausiai atitiktų jų partijų rinkimines nuostatas ir rinkėjams duotų rinkiminių pažadų įgyvendinimą.

Kontrolės komitete turėtų dominuoti ir jam vadovauti opozicijos atstovai.

Ekonomikos, verslo ir turizmo komitetui siūlau vadovauti Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungos atstovams. Logiška, kad šios partijos atstovai kuruotų ir rajono bei regiono vystymąsi.

Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos atstovams labiausiai, mano nuomone, tiktų kuruoti klausimus, susijusius su kultūra, švietimu ir sportu bei visuomenės saugumu ir antikorupcija.

Socialdemokratų arba Darbo partijos atstovams turėtų rūpėti socialinės Biržų rajono savivaldybės gyventojų problemos.

Komunalines, susisiekimo, gyventojų saugumo ir tvarkos klausimus galėtų spręsti partijos, kurios akcentuoja socialinį dialogą.

Labai tikiuosi, kad 24 naujosios Savivaldybės tarybos nariai šiuos mano pasiūlymus palaikys. Mes turime galimybę pradėti naują tradiciją Biržų savivaldoje.

Dabar, kai atsirado precendentas ir meru tapo tiesiogiai rajono gyventojų išrinktas meras, galimas scenarijus, kai mero įgaliojimai išauga, o Tarybos narių – sumažėja. Tačiau aš siūlau atvirkštinį variantą – Tarybos nariams suteikti daugiau įgaliojimų ir valdžios svertų per aktyviai dirbančius Komitetus. Nors įstatymas to tiesiogiai nereikalauja, šių Komitetų vadovai turėtų būti lyg mero pavaduotojai ar tarsi ministrai jiems numatytos veiklos srityse.

O kuo užsiims meras?

Visų pirma – Savivaldybės tarybos veiklos ir darbo organizavimu. Sieks sudaryti optimaliausias darbo sąlygas ir darbinę aplinką, kad būtų užtikrinta skaidri veikla ir efektyviausiai atstovaujama gyventojų interesams. Mero užduotis yra nurodyti tikslus ir nubrėžti vizijas, kad Tarybos narių ir Savivaldybės administracijos darbas vyktų sutartinai ir kryptingai.

Savivaldybė – tai ne tik meras ir 24 Tarybos nariai. Tai ir šimtai vykdytojų – Savivaldybės administracijos specialistai ir darbuotojai, įmonių ir įstaigų darbuotojai. Kaip žmogus, atėjęs iš verslo, žinau, kad net ir aukščiausios kvalifikacijos darbuotojai negali dirbti efektyviai, jei jiems nebus sudaromos geros darbo sąlygos bei nenurodomos darbo užduotys ir tikslai.

Tikiuosi, kad su visų į Biržų rajono savivaldybės tarybą išrinktų partijų ir politinių judėjimų atstovais susitarsime dirbti bendram biržiečių labui.

 

Išrinktasis Biržų rajono savivaldybės meras

Valdemaras Valkiūnas


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: