Vaclovo Raubos rūbų kirpimo ir siuvimo mokykla

Vaclovas Rauba savo veiklą pradėjo dar tik atkūrus nepriklausomą Lietuvos valstybę.  Kaune buvo įkurta skambiu pavadinimu rūbų siuvimo ir kirpimo akademija. Pats Vaclovas Rauba gimęs 1878 metais balandžio 29 dieną.

1921 metais įsteigtas tos akademijos filialas Panevėžio mieste. Tas filialas sėkmingai veikė. 1926 metais buvo pasiųstas kreipimasis į švietimo ministeriją dėl tos mokyklos atidarymo Panevėžyje. 1926 metais vasario mėnesį toks leidimas buvo gautas.  Mokykla buvo atidaryta adresu Respubliko gatvė Nr. 71. Mokykla įvardijama kaip rūbų siuvimo ir kirpimo ir kitų darbelių amato mokykla. Panevėžyje pradėjo veiklą savarankiška Vaclovo Raubos rūbų kirpimo ir siuvimo mokykla.  Mokslas trukdavo iki 2 metų. Buvo priimami vaikinai ir merginos ne jaunesni kaip 15 metų.  Atskiri mokymai galėjo trukti iki 3 mėnesių. Baigusiems buvo išduodami diplomai. Mokyklą kasmet lankydavo apie 13 ir daugiau mokinių. Prie mokyklos buvo įsteigta ir siuvykla. Būsimieji siuvėjai galėjo pritaikyti savo žinias praktikoje. Buvo siuvami moteriški ir vyriški rūbai. Taip pat buvo siuvamos  įvairios uniformos ir drabužiai dvasiškiams. Vienu metu mokykla net plėtėsi. Dalis mokinių pateko iš uždarytos Čapliko panašaus tipo mokyklos. Ši mokykla paruošė daug būsimųjų siuvėjų. 1932 metų „Panevėžio balso“ vasario 14 dienos numeryje skelbiama,kad siuvykla ir  mokykla persikėlė kitu adresu Ramygalos gatvė Nr.58. Pagal spaudos duomenis Vaclovui Raubai 1932 metais balandžio mėnesį vėl leista steigti 2 metų vyriškų ir moteriškų rūbų siuvimo kursus.

Pats V. Rauba buvo praktikuojantis katalikas ir aktyviai reiškėsi toje veikloje. Buvo vienas Panevėžio vyrų katalikų draugijos vadovų. 1938 metais išrinktas Panevėžio krikščionių darbininkų valdybos pirmininku.

Tai buvo geriausia tokio profilio mokykla Panevėžyje. Prie jos sėkmingai veikė ir siuvykla. Ši mokykla parengė daug siuvėjų, kurios puošė gražiais drabužiais panevėžiečius.

Nuotraukos iš Panevėžio kraštotyros muziejaus rinkinių

Panevėžio kraštotyros muziejaus vyresnysis muziejininkas Donatas Pilkauskas


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply