Vadokliečių būgno mušimo tradicija sulaukė nacionalinio įvertinimo

Nacionalinis kultūros centras papildė Nacionalinį nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą. Į jį įrašyta ir Panevėžio rajono tradicija – Velykų būgno mušimas Aukštaitijoje.

Paraišką teikė Vadoklių kultūros centras.

Velykų būgną pradėta mušti dar prieš Pirmąjį pasaulinį karą. Ankstų Šv. Velykų rytą Vadoklių bažnyčios šventoriuje vyrai ima mušti seno ožio ar šuns oda aptrauktą žalvarinį būgną. Jo garsai nuo ankstaus ryto gaudžia visame kaime ir pasitinka į Šv. Mišas besirenkančius žmones.

Pabandyti mušti būgną leidžiama visiems norintiems – taip puoselėjama senovinė vadokliečių tradicija, skatinamas bendruomeniškumas.

Nacionalinis kultūros centras praneša, kad šiuo įrašymu sąvadą papildė dešimt iš kartos į kartą perduodamų šalies tradicijų. Be vadokliečių būgno mušimo, tai dar ir drevinė bitininkystė Varėnos krašte, Kuršių marių burvalčių vėtrungių gamyba, Lietuvos karaimų vestuvių tradicija, Mažosios Lietuvos delmonai, pirčių lankymo tradicija, Rasos šventė Kernavėje, totorių vestuvių pyrago čiakčiako tradicija, vietovardžių atminties ir vartojimo tradicija, Žemaičių Kalvarijos kalnų giedojimo tradicija.

Iškilmės, kurių metų vertybių teikėjams ir saugotojams bus įteikti sertifikatai, vyks Vilniaus Rotušėje kovo 13 d. 17 val.

Šiuo metu sąvade yra 32 vertybės, trys iš jų esančios UNESCO Reprezentatyviajame nematerialaus kultūros paveldo sąraše – kryždirbystė ir kryžių simbolika Lietuvoje, lietuvių polifoninės dainos – sutartinės, Dainų ir šokių švenčių tradicija Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje.

Sąvado valdytojas – Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, tvarkytojas – Lietuvos nacionalinis kultūros centras.

 Savivaldybės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: