Vagystė iš vamzdyno

Apmirusią AB „ORLEN Lietuva“ magistralinių vamzdynų egzistenciją retkarčiais sutrikdo tik nerimstantys dyzelino vagys. Po žeme tyliai sruvenantis degalų upelis stumia į nuodėmę dažną iš svetimo gero siekiantį praturtėti žmogų.

Ketvirtadienį susirūpinę gyventojai pranešė apie vamzdynus aptarnaujančių tarnybų šurmulį naftotiekio trasoje šalia Vinkšninių kaimo, „po aukštos įtampos laidais“, kaip sakė jie. Iš tiesų nurodytoje vietoje miško pakraštyje jau dirbo AB „ORLEN Lietuva“ vamzdynų ir terminalo padalinio bei UAB „Ekovalis“ žmonės.

Čia aptiktas nelegalus prisijungimas prie produktotiekio vamzdžio. Didesnė bėda yra ta, kad prisijungimo vietoje vagys paliko neužsuktą kraną, per kurį dyzelinas pasklido į aplinką.

Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento Biržų rajono agentūros vedėjos Elonos Pipiraitės teigimu, ištekėjęs dyzelinas pasklido apie šimto kvadratinių metrų plote. Pasak vedėjos, nustatyta, kad dėl šlapio paviršiaus bei durpingo grunto įsigėrimo gylis tesiekia apie 30 centimetrų. Skaičiuojama, kad teks išvežti apie 30-40 kubinių metrų užteršto grunto. Tvarkymo darbus atliks UAB „Ekovalis“.

Įvykio vietoje itin stropiai veikė apsaugos darbuotojai, trukdydami atlikti žurnalistinę pareigą.

Uoliems magistralinių vamzdynų apsaugos darbuotojams derėtų prisiminti, kad trukdyti žurnalistui atlikti savo profesinę pareigą neleidžia įstatymai.

Tuo metu saugant vamzdynus nuo vagišių didesnis uolumas išties praverstų.
Antanas Vaičeliūnas

siaures_rytai


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: