„Vai dūda ir vėl dūda…“

…prasidėjo. Nuostabus dalykas kasmet tykiame šiaurės Lietuvos mieste džiaugtis beveik pusmetį besitęsiančiu trankiu festivaliu, prikeliančiu iš užsistovėjusių kūno ir dvasios gyvybingumo užpelkėjimų. Sostinė lieka sostine, tačiau net ji negali varžytis su dūdų sostine vadinamu Panevėžiu.

Pučiamųjų orkestrų muzikos projektas „Dūdų vasara – 13“ turi ką parodyti ir kuo didžiuotis. Į Panevėžį iš Lietuvos ir artimo ar tolimo užsienio orkestrus sukviečiantis festivalis kasmet plečia savo geografines ribas, skatina kolektyvus atnaujinti savas programas, o Lietuvos kompozitorius – pateikti dar daugiau įvairovės ir spalvų.

Festivalį atidaręs Panevėžio rajono Naujamiesčio kultūros centro-dailės galerijos jungtinis vario dūdų orkestras „Aukštyn“ (vad. R. Vilys) atliko repertuarą papildžiusį ir Europos pučiamųjų orkestrų čempionate Prancūzijoje nuskambėjusį privalomą britų kompozitoriaus Edward Gregson kūrinį „Music for Greenwich“ („Muzika Grinvičui“).

Europos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatas – vienas iš prestižiškiausių orkestrinės muzikos renginių visoje Europoje. Kiekvienais metais jis organizuojamas vis kitame Europos mieste. Šiemet orkestrai iš 13 šalių vyko į Prancūzijos Lille miestą. Jaunimo kategorijoje iki 18 metų dalyvavo ir orkestras „Aukštyn“.

Tokio lygio susibūrimas – tai dar vienas didelis žingsnis link 2019 metų Europos orkestrų čempionato Lietuvoje, kuomet muzikos pasaulio dėmesys nukryps į grandiozinio renginio epicentrą – Palangą.

Čempionato Lietuvoje dar teks palūkėti, tačiau jau gegužės 20 d. žiūrovų lauks Šiaulių miesto pučiamųjų instrumentų orkestras (meno vadovas S. Vaičiulionis, dirigentas G. Brūzga).

Tad ir vėl maloniai kviečiame į penktadienių 17 val. koncertus Laisvės aikštėje.

Organizatorius – Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacija.

Renatos Viksvienės nuotr.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: