
Vaikai kartu su žinomu knygų iliustruotoju piešė žirafą
Kaip kuriamos iliustracijos vaikų knygoms, kaip gimsta spalvingi personažai, kas yra sunkiau – sugalvoti istoriją ar ją nupiešti? Į šiuos ir daugybę kitų klausimų teko atsakyti žinomam rašytojui ir vaikų literatūros iliustruotojui Kęstučiui Kasparavičiui susitikime su Panevėžio moksleiviais.
Artėjant tarptautinei vaikų gynimo dienai Panevėžio miesto dailės galerijoje surengtas edukacinis renginys vaikams „Knygų iliustravimo menas“. Renginio svečias – dailininkas, populiarių knygų vaikams autorius Kęstutis Kasparavičius.
Dailininkas iliustravo daugiau 50 knygų vaikams. Kai kurios iš jų – jo ne tik iliustruotos, bet ir parašytos, kaip antai „Kvailos istorijos“, „Trumpos istorijos“, „Braškių diena“, „Dingęs paveikslas“, „Kiškis Morkus Didysis“, „Povandeninė istorija“, „Drebantis riteris“ ir kitos.
Jau išaugo jaunimo karta, nuo mažų dienų skaičiusi šio rašytojo sukurtas ir iliustruotas knygas.
K.Kasparavičiaus kuriamas linksmas istorijas žino ir kitų tautybių vaikai, nes jos išverstos į vokiečių, anglų, prancūzų, danų, graikų, ispanų, portugalų, olandų, kinų, japonų, korėjiečių ir kitas kalbas.
K.Kasparavičius yra pelnęs daug garbingų apdovanojimų Lietuvoje ir užsienyje. Tarptautinėje Bolonijos vaikų knygų mugėje buvo paskelbtas „Metų iliustruotoju“. Ne viena jo knyga Lietuvoje pripažinta kaip geriausia metų knyga vaikams.
Susitikime su Panevėžio „Vyturio“ progimnazijos pirmokais dailininkas pasakojo apie iliustracijų kelią nuo vaizdinio autoriaus galvoje iki spaustuvės dažais kvepiančios knygos. Vaikai turėjo galimybę pamatyti ne tik iliustruotojo eskizus, bet ir priemones, kuriomis jis naudojasi – teptukus, dažus, kreideles.
Kad pasakojimas apie knygų iliustravimo meną nebūtų tik sausa teorija, dailininkas pakvietė vaikus sukurti bendrą piešinį. Vaikai nutūpė galerijos grindis, ir netrukus ant ilgo popieriaus lapo ėmė ryškėti žirafos kontūrai. Darbo visam būriui netrūko – vieni spalvino ilgakaklės kailį, kiti – suknelę ir batelius, treti – jos karolius. Rezultatas nenuvylė nei dailininko, nei moksleivių, tad buvo nuspręsta įsiamžinti prie trijų metrų ilgio žirafos, vardu Žirafina.
„Esame nuolatiniai Dailės galerijos edukacinių programų dalyviai. Susitikimas su pamėgtų knygų ir iliustracijų autoriumi, galimybė su juo kartu piešti moksleiviams buvo puikus mokslo metų pabaigos akcentas“, – sakė Panevėžio „Vyturio“ progimnazijos 1 b klasės auklėtoja Dalė Jurgaitienė.
Renginys „Knygų iliustravimo menas“ – Dailės galerijos vykdomo edukacinio kūrybinio projekto „Mano dailės kūrinį įkvėpė knyga“ dalis. Dailės galerija vaikams ir moksleiviams rengia kūrybinius užsiėmimus, kuriuose jie mokosi interpretuoti literatūros kūrinį pasitelkdami įvairias vaizduojamojo meno sritis ir žanrus. Projektą remia Lietuvos kultūros taryba ir Panevėžio miesto savivaldybė.
Panevėžio miesto dailės galerijos inf.

Pamatykite naujienas pirmi!
Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!