Vaikams – apie žalingus įpročius ir fejerverkų naudojimą

Tęsdamos žalingų įpročių prevenciją, Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Biržų rajono policijos komisariato Prevencijos poskyrio specialistė Irma Parčiauskienė ir Raudonojo Kryžiaus draugijos Biržų skyriaus pirmininkė, vaikų gydytoja Jurgita Augustinavičienė Vabalninke susitiko su Vabalninko vaikų dienos centro „Vilties šviesa“ ir šeimos ugdymo ir laisvalaikio centro „Aš jis“ lankytojais, lankėsi Medeikių vaikų globos namuose „Vaiko užuovėja“.

Per susitikimus gydytoja J. Augustinavičienė vaikams kalbėjo apie žalingų įpročių – rūkymo, alkoholio, narkotinių ir psichotropinių medžiagų – daromą žalą jaunam organizmui. Pateikdama gyvenimiškus ir tikroviškus pavyzdžius, patarė niekada nebandyti narkotikų, neaiškios kilmės cheminių medžiagų, nevartoti alkoholio, nerūkyti, nes vaikai ir paaugliai greitai tampa priklausomi.

Policijos pareigūnė I. Parčiauskienė priminė nepilnamečių atsakomybę už administracinius teisės pažeidimus, rūkymą ir tabako gaminių laikymą, alkoholio ir narkotinių medžiagų vartojimą ar jų turėjimą. Minėjo, kad artėjant gražiausioms metų šventėms – Kalėdoms ir Naujiesiems metams – vis dažniau vaikai ir paaugliai sprogdina pirotechnikos gaminius. Pabrėžė, kad neatsargus elgesys su pirotechninėmis priemonėmis gali smarkiai sutrikdyti sveikatą, sunkiai sužaloti. Informavo, kad pirotechnikos priemones gali įsigyti tik 18 metų sulaukę asmenys, kad yra numatyta atsakomybė už pirotechnikos priemonių įsigijimo, naudojimo nustatytos tvarkos pažeidimus. Linkėjo saugiai ir sveikai sutikti artėjančias šventes.

 
Rasa Černauskaitė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: