Domus Lumina nuotr.

Vaiko svajonių kambarys: idėjos ir patarimai

Planuojate įrengti pirmąjį vaiko kambarį? Tuomet tikriausiai jau pradėjote galvoti, kaip jis galėtų atrodyti. Žinoma, išvaizda šiuo atveju dar ne viskas. Siekiant geriausio rezultato, svarbu atsižvelgti į vaiko poreikius, norus ir polinkius. Tai padės apsispręsti dėl kambario dizaino, spalvų ir kitų svarbių detalių. Na, o kad tai padaryti būtų lengviau, dalinamės idėjomis ir patarimais, kaip įrengti vaiko svajonių kambarį, kuris būtų ne tik estetiškas, bet ir funkcionalus.

Laisvės ir tvarkos pojūtis

Tam, kad vaikas savo kambaryje jaustųsi gerai, jame turi būti pakankamai vietos. Taip kambaryje bus lengviau ne tik judėti, bet ir palaikyti tvarką. Šiuo atveju verta atsižvelgti į fengšui principus. Remiantis jais, kambarys, turintis aiškų kelią, atrodo atviresnis ir dinamiškesnis, o tvarkinga erdvė pasižymi terapiniu poveikiu.

Tiesa, visa tai turi ir daugiau naudos. Tvarkingas kambarys, kuriame galima laisvai judėti, gali padėti sutaupyti fizinių pastangų ir laiko, gerinti atmintį, mažinti stresą ir diskomfortą. Be to, tyrimais įrodyta, kad vaikai augantys tvarkinguose namuose, geriau susikaupia ir geba mokytis.

Funkcionalumas ir universalumas

Vaikai greitai auga, keičiasi jų poreikiai, pomėgiai ir norai. Todėl norint sukurti kambarį, kurio greitai nereikėtų atnaujinti, svarbu į tai atsižvelgti. Rekomenduojama kurti kuo universalesnę erdvę, kurią laikui bėgant būtų lengva transformuoti. Tuomet, vaikui paaugus, nereikės imtis drastiškų pokyčių.

Patartina kurti neutralų kambario pagrindą ir jį papildyti norimą temą atskleidžiančiais aksesuarais, kuriuos nesudėtinga pakeisti. Taip pat verta investuoti į funkcionalius vaikų kambario baldus, ilgaamžes langų uždangas. Puikus sprendimas šiuo atveju galėtų būti kokybiški roletai internetu, kurių pasirinkimas itin platus. Be to, tokios langų uždangos lengvai reguliuojamos, prižiūrimos ir turi vadinamuosius „saugaus vaiko“ priedus.

Spalvos

Spalvų psichologai teigia, kad spalvos turi didelę įtaką mūsų nuotaikai. Todėl vaiko kambaryje derėtų jas rinktis itin atsakingai. Šviesesnės ir ryškesnės spalvos, pavyzdžiui, raudona, geltona ir žalia, stimuliuoja kūrybiškumą ir drąsą. O pasteliniai ir žemiški atspalviai, tokie kaip smėlio bei pilki, suteikia ramybės, tylos.

Siekiant sukurti harmoningą erdvę, kuri skatintų vaiko kūrybiškumą ir tyrinėjimą, o kartu būtų tinkama poilsiui, rekomenduojama ieškoti spalvų balanso. Pavyzdžiui, sienoms galima pasirinkti neutralų spalvinį toną ir ant jų naudoti ryškias dekoracijas.

Tegul vaiko kambario interjero kūrimas jums būna lengvas ir malonus! Pasinaudokite mūsų pateiktomis idėjomis ir patarimais, kad sukurtumėte estetišką ir funkcionalią erdvę. Net neabejojame, kad rezultatas nudžiugins ne tik jūsų atžalas, bet ir jus pačius.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: