Lietuvos naujienos - Sveikata - 2021-06-18

Vaikų ir jaunuolių regos problemos – kaip jas spręsti?

Tik gimęs vaikelis atsimerkia ir nedrąsiai žvalgosi po naują jį supantį pasaulį. Nors pirmosiomis savo gyvenimo dienomis kūdikiai mato it pro miglą ir yra trumparegiai, tačiau po maždaug septynių mėnesių jų regėjimas patobulėja ir jie geba aiškiai matyti aplink esančius dalykus, žmonių veidus. Visgi, su metais vaikų rega gali ne tik gerėti, bet ir prastėti, neprižiūrimos akutės silpti, kol galiausiai teks pasipuošti regėjimą koreguojančiais akiniais. Su kokiomis regos problemomis susiduria vaikai bei kaip jas reikėtų spręsti?

Regos sutrikimus lemia pagreitėjęs gyvenimo būdas

Regos specialistai pastebi, kad kuo toliau, tuo daugiau vaikų yra priversti nešioti akinius, vidutinis amžius pirmą kartą užsidedant regos korekcijos akinius smarkiai mažėja, – viena to priežasčių yra ilgesnis išmaniųjų įrenginių naudojimosi laikas. Nors būtų sunku rasti tėvus, kurie nebartų vaikų už per ilgą buvimą prie telefono ar planšetinio kompiuterio, tačiau reikia barti pačius tėvus, kurie nesirūpina savo atžalų akimis. Vienas lengviausių būdų pasaugoti savo ir vaikų akis nuo žalingos mėlynos šviesos, kurią skleidžia išmanieji įrenginiai, yra šią šviesą blokuojantys akiniai; tai įprasti akinių lęšiai, kurie padengti apsaugine danga, tad nuo kenksmingos šviesos bus apsaugoti ir nešiojantys korekcinius akinius.

Įprasti regos sutrikimai tampa dar pavojingesni

Savo atžalų mokymosi įstaigose matome bei patys atsimename, jog arčiausiai lentos esantis suolas buvo rezervuojamas tiems mokiniams, kurie nešiodavo akinius. Dažniausia jų regos sutrikimų diagnozė – trumparegystė, kuri gali atsirasti tiek tėvelių, t.y. paveldimų genetinių savybių dėka, tiek ir dėl jau minėto gyvenimo būdo. Nors pastarojo veiksnio keliamą krūvį galima sumažinti daugiau laiko praleidžiant gryname ore ar tiesiog paleidžiant telefonus iš rankų, tačiau pačios trumparegystės – neišgydys jokie vaistai.

Toliaregystė, priešingai nei trumparegystė, vaikams augant mažėja ir ilgainiui regos korekcijos akinius galima užmiršti, bet trumparegiams jie bus būtini bent iki jiems sulaukiant pilnametystės. Aštuoniolikos metų amžiaus jaunuolio akies ragena jau būna pilna susiformavusi, tuomet galima atlikti įvairias procedūras, chirurgines akių operacijas, kurių dėka gyvenimą bus galima matyti ryškiau bei netrukdomai džiaugtis visomis jo spalvomis! Daugiau informacijos apie chirurgines akių operacijas, siekiant nepriekaištingo regėjimo, galite rasti užsukę į https://regoscentras.lt/regos-korekcija-lazeriu/


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: