NAUJAUSIOS ŽINIOSNusikaltimai ir nelaimėsPanevėžio naujienos

Vaikų „išdaigos“ statybų aikštelėje gali virsti šimtatūkstantinėmis baudomis tėvams

Šiuo metu Panevėžys panašėja į vieną didelę statybų aikštelę – miestą pasiekė 2014–2020 m. ES investicijos, kurių dėka tvarkomos viešosios erdvės, asfaltuojami keliai, šaligatviai ir t.t.

Investicijos

2015–2018 m. ES finansuoti Savivaldybė pateikė 39 paraiškas už daugiau nei 42 mln. Eur. 34 projektams įgyvendinti gauta beveik 38 mln. Eur: Laisvės, Nepriklausomybės aikštėms su prieigomis, Jaunimo sodui, J. Janonio gatvės (nuo žiedinės sankryžos iki Vakarinės g.) prieigoms, Nevėžio pakrantėms, viešosioms erdvėms prie Bendruomenių rūmų, Kultūros ir poilsio, Skaistakalnio parkams, Moigių pastatų kompleksui, Senvagei, J. Čerkeso-Besparnio sodybai, teritorijai prie „Ekrano“ marių, lietaus nuotekų tinklų renovacijai, Dailės galerijai, naujiems autobusams ir kt.

Pradėti rangos darbai J. Janonio gatvės prieigų sutvarkymas; Nevėžio pakrantės sutvarkymas, Teritorijos prie „Ekrano“ marių konversija (I etapas), A. Jakšto g., Nemuno g. (nuo Klaipėdos iki Ramygalos g.) pėsčiųjų ir dviračių tako įrengimas, Moigių pastatų komplekso atnaujinimas, Dailės galerijos remontas, Kultūros ir poilsio parko modernizavimas ir kiti.

Gaisras

Šiuo metu Kultūros ir poilsio parke vyksta atnaujinimo ir rekonstrukcijos darbai, kuriuos atlieka AB „Panevėžio statybos trestas“. Kadangi sporto aikštelės įrenginiai avarinės būklės, ji buvo aptverta tvora. Tačiau tai nesutrukdė nepilnamečiams į ją prasibrauti ir sukelti gaisrą. Paaugliai išardė segmentus, tvoroje prakirpo skyles ir pateko į aikštelę.

Gaisro metu miesto kultūros parke sugadinta dalis senosios ekstremalios sporto aikštelės kuri priklauso Panevėžio miesto savivaldybei. Gaisro metu nudegė apie 15 metrų dangos. Taip pat gaisro metu sugadinta dalis įmonei „Panevėžio statybos trestas“ priklausančios segmentinės tvoros. Šiuo metu nustatinėjama gaisro padaryta žala, kurią turės atlyginti kaltininkai. Juos šiuo metu nustatinėja Panevėžio policijos pareigūnai.

Pasak statybinės įmonės atstovo Kęstučio Kastricko statybų aikštelės visada traukia paauglius. „Atliekant darbus poilsio parke jau yra pavogti du segmentai, kurie buvo prirakinti prie tilto, į betonuotą aikštelę įmesti medžių kelmai ir panašūs vandalizmo atvejai. Kolegų Taikos alėjoje vykdomam projektui panaudojus degų skystį buvo padegta naujai paklota guminė danga. Negalima sakyti, kad dažni vandalizmo atvejai, tačiau daugiausia jų vyksta „mėnulio pilnaties metu“ ir beje pastarasis gaisras, ne išimtis. Tiesiog gaila tėvų, kuriems teks atlyginti nemažus gaisro nuostolius, kuriuos patytė rangovas ir užsakovas“, – teigia K. Kastrickas.

Atsakomybė

Dėl praėjusią savaitę Parko gatvėje esančioje ekstremalaus sporto aikštelėje kilusio gaisro policijos pareigūnai sulaikė nepilnamečius, kurie galimai padegė ekstremalaus sporto aikštelę. Kaip informavo Panevėžio policijos komisariato atstovai, dėl įvykio apklausti keli 11-13 metų amžiaus nepilnamečiai asmenys.  

Asmeniui, kuriam iki šiame kodekse numatytos pavojingos veikos padarymo nebuvo suėję keturiolika metų, Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka gali būti taikomos auklėjamojo poveikio ar kitos priemonės.

Civilinis kodeksas nustato, jog už nepilnamečio iki keturiolikos metų padarytą žalą atsako jo tėvai ar globėjai. Jeigu nepilnametis iki keturiolikos metų padaro žalą tuo metu, kai jis yra mokymo, auklėjimo, sveikatos priežiūros ar globos (rūpybos) institucijos prižiūrimas, už tą žalą atsako ši institucija.

AB „Panevėžio statybos trestas“ generalinis direktorius Dalius Gesevičius

Moralė ir abejingumas

AB „Panevėžio statybos trestas“ generalinis direktorius Dalius Gesevičius stebisi, kad jaunimui skirtą turtą niokoja pats jaunimas. „Tai parodo labai žemą mūsų miesto jaunuolių lygį. Gal jie mano esą didvyriai? Nieko panašaus. Tokie dalykai tik suteikia mūsų miestui  provincialumo. Tie jaunuoliai užaugo mūsų šeimose ir kyla klausimas: kokiose šeimose tie vaikai turėjo užaugti, kad turėtų tokią žemą moralę?“, – svarsto D. Gesevičius.

Pasak D. Gesevičiaus, miestas kelia žmonių gerovę, investuoja Europos sąjungos ir valstybės skiriamas lėšas, kad kelti miesto gyventojų gerovės lygį, o kažkas tam priešinasi.

„Kažkada panašūs vandalizmo veiksmai buvo traktuojami, kaip pasipriešinimas sistemai. O kaip juos traktuoti dabar? Kam priešinamasi? Kažkas nori pabrėžti mūsų žemą lygį ir nori, kad jame liktume? Bet ar visi nori būti tokiame lygyje? Manau, kad ne. Labai keista, kada keli „niekadėjai“ gali gadinti, laužyti, niokoti, o kiti gali ramiai žiūrėti, nieko nedaryti ir leisti jiems savivaliauti“, – apgailestauja D. Gesevičius.

Atsinaujinantis parkas

Atliekant Kultūros ir poilsio parko sutvarkymo darbus, bus sutvarkyta visa 39 ha teritorija – performuoti esami ir pasodinta naujų želdinių, dekoratyvių krūmų, kai kur įrengiamas medžių lajų apšvietimas, rekonstruojami esami ir įrengiami nauji pėsčiųjų takai, šalia atsiras gėlynų. Gražės upelio aplinka – bus suformuota jo slėnio dauba su akmenų ir dekoratyvių augalų kompozicijomis, šlaite įrengta amfiteatro tipo aikštelė bendruomenės susirinkimams ir renginiams, bus performuota kalva. Numatoma  sutvarkyti ir atverti Nevėžio pakrantę, įrengti apžvalgos aikšteles, braidyklos zoną,  keisis mažoji architektūra – suolai, šiukšliadėžės, gėlinės, suolai su stalais ir kt. Atsiras naujų vaikų žaidimų aikštelių (pritaikytų ir neįgaliesiems), naujos sporto ir treniruoklių aikštelės, sveikatingumo takas. Nuošaliau perkeliama šunų aikštelė, remontuojama netradicinių sporto šakų aikštelė – numatyta, kad ji bus 2000 kv. m ploto su 100 m daugiafunkce dviračių trasa. Bus kuriamos aktyvaus ir pasyvaus poilsio zonos, atnaujinamas apšvietimas, remontuojami dalis Nemuno ir Parko g. šaligatvių, daugės automobilių stovėjimo vietų, įrengiami dviračių stovai, vaizdo stebėjimo kameros.

Pasak AB „Panevėžio statybos trestas“ generalinio direktoriaus, turėsime visiškai naują parką, kuriame bus malonu, smagu ir įdomu leisti laisvalaikį ištisus metus. „Į parką investuojami didžiuliai pinigai, kad panevėžiečiai galėtų turiningai leisti laisvalaikį. O jei jis bus niokojamas? Jei patys panevėžiečiai į tai žiūrės abejingai? Tas grožis dings ir neturėsime jo. Susidaro įspūdis, kad mes čia darome kažkam, o ne Panevėžiui ir ne panevėžiečiams. Tai kas bus padėta ant žemės, nebus išsinešta ir tai turi suprasti kiekvienas iš mūsų ir netoleruoti niokojimo. Toks elgesys neturi būti toleruojamas ir tokie veiksmai turi būti sustabdyti. Tikiu, kad mieste gyvena daug pilietiškų žmonių, kurie užkirs kelią vandalizmui ir panašiems nusikaltimams. Tikiu ir tikiuosi panevėžiečių sąmoningumo ir pilietiškumo“, – į miesto gyventojų sąžinę apeliuoja statybinės įmonės vadovas D. Gesevičius.

Nauja ekstremalų aikštelė

Panevėžio miesto savivaldybė siekia ES investicijų jaunimui įrengti naują ekstremalaus sporto aikštelę.

Savivaldybė ketina pasinaudoti 2014–2020 m. Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programa. Projekto paraiška pateikta su partnerėmis – Daugpilio, Braslavo savivaldybėmis.

Bendru projektu „Pažeidžiamų grupių įtraukimas į socialines ir kitas paslaugas Latvijoje, Lietuvoje, Baltarusijoje“ visi trys miestai ketina parengti neįgalių nepilnamečių vaikų socialinės reabilitacijos programą, parodyti alternatyvius laisvalaikio leidimo būdų, įsigyti įrangos įsigijimas, inicijuoti paramos grupes socialinės rizikos šeimoms, organizuoti stovyklas, konferencijas, mokymus.

Panevėžio miestui preliminariai tektų 250 tūkst. Eur. Būtų atnaujinta ekstremalaus sporto aikštelė Kultūros ir poilsio parke, čia ir Taikos alėjos pušynėlyje įrengtos 2 BMX dviračių trasos. Miesto indėlis sudarytų 25 tūkst. Eur.

Gavus finansavimą, projektas būtų įgyvendintas per 2 metus.

Rokas Andrijauskas


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button