Vaikų universitetas atnaujina veiklą Panevėžyje

Panevėžyje nuo š. m. spalio mėn. 9 d. veiklą atnaujina „Jaunųjų mokslininkų akademijos“ (JMA) Vaikų universitetas, skirtas 8-13 metų vaikams. Jaunųjų mokslininkų akademijos, VšĮ tikslas – skatinti vaikų domėjimąsi mokslu, pažinti mokslo pasiekimus ir jų taikymą, panaudojant pažangiausias technologijas.

Pasak „Jaunųjų mokslininkų akademijos“, VšĮ direktorės Evelinos Lipskajos, „Jaunųjų mokslininkų akademijos misija yra ugdyti ateities išradėjus. Akademijos ugdymo programos yra unikalios, parengtos bendradarbiaujant su universitetų dėstytojais, mokslininkais, pedagogais ir paremtos patirtiniu mokymusi. Tyrinėdami, atlikdami bandymus ir kurdami projektus pasitelkiant išmaniąsias technologijas, vaikai įgyja praktinės patirties, skatinamas jų kūrybiškumas, loginis ir kritinis mąstymas bei noras mokytis“.

„Panevėžyje mūsų jaunieji mokslininkai pasijus tikrais studentais, nes jau pernai pradėję Vaikų universiteto veiklą Panevėžio „Vyturio“ progimnazijoje persikėlėme į Kauno Technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakultetą“, – džiaugiasi JMA plėtros vadovas Rimvydas Vitėnas.

8-13 metų Vaikų universiteto jaunieji studentai skatinami pažinti mokslo pasiekimus ir išradimus, nagrinėja inovatyvių technologijų galimybes ir mokosi jas taikyti kūrybiškai. Vaikai mokosi pažindami didžiųjų mokslininkų gyvenimą ir išradimus, dirbtinio intelekto galimybes, virtualios ir papildytos realybės taikymą, vandenynų ir kosmoso tyrimus, oreivystės ir aviacijos pažangą. Teoriniai užsiėmimai derinami su praktinių įgūdžių lavinimu, kurių metu jaunieji studentai susipažįsta su mokslu pasitelkę virtualią realybę, konstruoja 3D kūrinius, savarankiškai atlieka gamtamokslinius ir technologinius tyrimus, mokosi valdyti dronus, programuoja, o visų užsiėmimų metu atlieka tęstinį projektinį darbą. Geriausi projektiniai darbai atrenkami komisijos ir jaunieji mokslininkai galės juos pristatyti nacionalinės konferencijos metu, kuri įvyks Vilniuje.

Jaunųjų mokslininkų akademija, VšĮ – vienintelis Lietuvoje pripažintas Vaikų universitetas, Tarptautinio Vaikų universiteto EUCU.NET tinklo narys, jungiančio 66 Vaikų universitetus iš viso pasaulio, veikiančių mokslo populiarinimo srityje.

Vaikų universiteto užsiėmimai Panevėžyje vyks penktadieniais nuo 15.30 iki 17.00 val. Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakultete, Nemuno g. 33, Panevėžys.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: