Pradžia Bendruomenės naujienos Vaikų vasaros stovykla Medininkuose

Vaikų vasaros stovykla Medininkuose

726
0
dav

Liepos 10-16 dienomis Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė R. Gustaitienė vyko į Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos ir Lietuvos šaulių sąjungos organizuotą vaikų vasaros poilsio stovyklą Vilniaus r. Medininkų k., Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos Pasieniečių mokyklą.

Bendruomenės pareigūnė į stovyklą pakvietė vienuolika vaikų (septynis jaunuosius policijos rėmėjus ir keturis jaunuosius šaulius) iš Panevėžio, Kupiškio, Biržų ir Rokiškio.

Atvykus į stovyklą visi buvo apgyvendinti pasieniečių bendrabučiuose, Panevėžio apskrities komanda pavadinta penktuoju būriu, prie kurios prisijungė dar šeši vaikai (jaunieji ugniagesiai ir jaunieji pasieniečiai).

Pirmąją stovyklos dieną būriai prisistatė, susipažino ir pasiruošė stovyklos atidarymui. Vaikai dieną pradėdavo septintą valandą ryte mankšta, atlikdavo rikiuotės pratybas, dalyvaudavo įvairiose veiklose: susipažino su ugniagesių gelbėtojų profesija: nuvykę į jų mokyklą turėjo galimybę rungtis baseine, lipti kopėčiomis, pasimatuoti kostiumus ir įveikti kliūčių ruožą, išbandyti pompinę patranką, pasikelti keltu, ir išbandyti dar daugiau įvairių, ugniagesio darbui reikalingų įrengimų.

Vaikai susipažino su pasieniečių profesija ir keliavo „Pasieniečių takais“, taip pat susipažino su Viešojo saugumo tarnybos pareigūno profesija ir poligone Rūdininkuose kėlėsi per vandens telkinį, dalyvavo estafetėse, stebėjo aplinką ir nustatinėjo snaiperių buvimo vietas bei atliko kitas užduotis, pietavo gamtoje. Nors tą dieną buvo lietinga, tačiau emocijos ir įspūdžiai padėjo išlikti pakilios nuotaikos.

Stovyklautojai apsilankė antiteroristinių operacijų ARAS rinktinėje, susipažino su ginkluote, darbo specifika, apžiūrėjo šarvuotį, turėjo galimybę pasikalbėti su rinktinės vadu V. Grabausku.

Vėliau, apsilankę kinologijos centre, stebėjo kinologų, raitosios policijos pristatymus, apžiūrėjo motociklus, naujuosius policijos automobilius, įrangą, pabandė surasti pirštų antspaudus, galėjo išbandyti ir pajausti situaciją, kaip žmogus jaučiasi avarijos metu verčiantis automobiliui ir daug kitokių pramogų.

Be pažintinės veiklos, vaikai noriai dalyvavo sportinėse krepšinio, tinklinio, futbolo, kvadrato žaidynėse, talentų konkurse, vėliavos kūrime, protmūšiuose.

R. Gustaitienė džiaugėsi, kad į stovyklą susirinko nuostabūs vaikai ir vadovai ir pasidalino savo mintimis : „Visos stovyklos metu vyravo draugiška atmosfera ir komandinis darbas. Esu dėkinga Tomui, Dainorai, Rokui, Margaritai, Dovydui, Akvilei, Gražvydui, Skirmantei, Gintarei, Martynui, Barborai, Rokučiui, Kristupui, Agnei, Kristian, Orestui ir Vitaliui – penktąjam būriui – kad visiems kartu buvo gera patirti išbandymus. Visą stovyklą mus lydėjo sėkmė ir skaičiai – du ir penki: užėmėme daug antrųjų vietų, surinkome daug penkių balų įvertinimų. Išmokome, kad sėkmė – sunkus darbas, kuris susideda iš nesėkmių. Tai įprotis ir ji susijusi su santykiais. Sėkmė – tai sistema bei tarnystė, tai būti ištroškusiam žinių. Džiaugiuosi su vaikais, dėkoju vadovų komandai ir linkiu visada ir visur būti sėkmingais bei laimingais!“.


Rasa Meištė

Komentuoti

Prašome įvesti savo komentarą!
Prašome įrašyti savo vardą!

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.