Vakar eismo įvykiuose sužeista 11 žmonių

Spalio 22-ąją, ketvirtadienį, pirminiais duomenimis, 11-oje eismo įvykių sužeista 11 žmonių, daugiausia – vairuotojų (6). Pėstieji pateko į 4 eismo įvykius (3 – pėsčiųjų perėjose tamsiuoju paros metu), viename įvykyje dalyvavo mopedo vairuotojas. Neblaivus vairuotojas taip pat dalyvavo viename įvykyje. Transporto priemonių susidūrimų – 4 atvejai, nuvažiavimų nuo kelio – 3. Esant šlapiai kelio dangai – 3 įvykiai. Pirminiais duomenimis, miestų gatvėse – 72,7 proc. įvykių (Vilniuje ir Kaune – po 2, Klaipėdoje, Marijampolėje, Lentvaryje (Trakų r.), Simne (Alytaus r.).

Per parą policijos pareigūnai užregistravo, pirminiais duomenimis, 70 eismo įvykių. Tarp jų – 10 atvejų, kai transporto priemonės susidūrė su gyvūnais. Žmonės nenukentėjo. Eismo įvykiai įvyko Vilniuje (Eišiškių pl.), Marijampolės savivaldybėje, Jonavos, Lazdijų, Prienų, Rokiškio, Širvintų, Tauragės, Varėnos, Vilniaus (magistraliniame kelyje A14 Vilnius–Utena) rajonuose.

Po septintos ryto, Lentvaryje (Trakų r.), Pakalnės ir Mokyklos gatvių sankryžoje (apšviesta, danga šlapia), į pėsčiųjų perėją įžengusios mažametės nepraleido ir ją kliudė automobilis „Toyota Corolla“, vairuojamas 33 metų Ukrainos pilietės. Nukentėjo 9 metų mergaitė.

Po šeštos vakaro, Vilniuje, Saulėtekio alėjoje, taksi automobilis „Hyundai“, vairuojamas 73 metų vyro, partrenkė per nereguliuojamą pėsčiųjų perėją jam iš dešinės ėjusią 19 metų merginą. Beveik tuo pačiu metu pėsčiasis nukentėjo ir Alytaus rajone, Simne. Pirminiais duomenimis, į važiuojamąją kelio dalį (pėsčiųjų perėjoje) įbėgusį 27 metų vyrą parbloškė automobilis „Renault Scénic“, vairuojamas 55-erių vyro. Pėsčiasis paguldytas į ligoninę.

Popietę, Vilniuje, Kareivių gatvėje, automobilių stovėjimo aikštelėje, automobilis „Audi A4“, vairuojamas 20 metų merginos, praleisdamas kitą automobilį, pavažiavo atbulas ir kliudė ėjusią pėsčiąją. Nukentėjo 69 metų moteris (nuvežta į ligoninę).

Apie pusę dešimtos ryto, Marijapolėje, Vingio gatvėje, esant šlapiai kelio dangai, 40 metų vyras automobiliu BMW sukdamas į kairę susidūrė su priešpriešinio eismo juosta tiesiai važiavusiu mopedu „Gilera“. Juo važiavo ir nukentėjo 44 metų vyras.

Prieš vidurdienį Kaune 2-uose įvykiuose sužeisti 2 vairuotojai. Europos prospekto ir Lazdijų gatvės sankryžoje, automobilis „Opel Mokka“, vairuojamas 75 metų Norvegijos Karalystės piliečio, išvažiuodamas iš šalutinio kelio, susidūrė su pagrindiniu keliu važiavusiu „Škoda Superb“, nukentėjo jį vairavęs 63 metų vyras. Marvelės gatvės vingyje į kairę, kliudęs bortelį, nuo kelio nuvažiavo ir apvirto ant stogo krovininis automobilis „Volvo“. Į ligoninę nuvežtas 60 metų vairuotojas.

Po šeštos vakaro, Ignalinos rajone, Izabelinės kaime, kelyje Ignalina–Didžiasalis (danga šlapia), vairuojamo automobilio „Citroën Xsara“ nesuvaldė neblaivus (1,16 promilės), neturintis teisės vairuoti 65 metų vyras. Vingyje į kairę automobilis kliudė kelio signalinį stulpelį, nuvažiavo nuo kelio į dešinę pusę ir apvirto. Sužeista ir į ligoninę paguldyta 51 metų keleivė (ji taip pat buvo neblaivi, 3,04 promilės). Dar vienas keleivis, 30 metų vyras, pirminiais duomenimis, nenukentėjo.

Po vienuoliktos ryto, Trakų rajone, nuo kelio Trakai–Rūdiškės–Pivašiūnai–Alytus nuvažiavus automobiliui „Audi 100“, nukentėjo 72 metų vairuotojas. Prieš ketvirtą po pietų, Jonavos rajone, Ručiūnų kaime, 40 metų vyro vairuojamam automobiliui „Porsche“ nepraleidus pagrindiniu keliu važiavusio „Audi A6“ ir su juo susidūrus, nukentėjo 49 metų vairuotojas. Po penktos, Klaipėdoje, Taikos prospekte, 29 metų moters vairuojamas automobilis „Škoda Octavia“ atsitrenkė į priekyje važiavusį automobilį BMW, nukentėjo jį vairavęs 27 metų vyras (teisės vairuoti jis neturi).

Lietuvos kelių policijos tarnyba primena vairuotojams keletą pareigų pėstiesiems:

● Vairuotojas, įvažiuodamas į kelią iš esančių šalia jo teritorijų, išvažiuodamas iš kelio į šalia jo esančias teritorijas, privalo praleisti pėsčiąjį, kurio judėjimo kryptį jis kerta, o sukdamas į dešinę ar į kairę sankryžose – į jo važiavimo krypties bet kurią eismo juostą įžengusį, žengiantį arba prieš pat eismo juostą (važiuojamosios kelio dalies kraštą) stovintį ir laukiantį galimybės įžengti pėsčiąjį.

● Kai sukama į kelią su viena eismo juosta kiekviena kryptimi, vairuotojas privalo praleisti į bet kurią eismo juostą įžengusį, žengiantį arba prieš pat eismo juostą (važiuojamosios kelio dalies kraštą) stovintį ir laukiantį galimybės įžengti pėsčiąjį.

● Vairuotojas visais atvejais privalo duoti kelią pėsčiajam važiuodamas atbulas.

● Vairuotojui draudžiama įvažiuoti į pėsčiųjų perėją, kol pėstieji, kuriuos privaloma praleisti, neišėjo iš jo užimamos eismo juostos, taip pat, jeigu už jos yra kliūtis (grūstis ir pan.), dėl kurios reikėtų sustabdyti transporto priemonę.

● Jeigu prieš pėsčiųjų perėją sustojo transporto priemonė, ta pačia kryptimi važiuojantis vairuotojas privalo sustoti ir vėl pradėti važiuoti tik įsitikinęs, kad perėjoje nėra pėsčiojo, kuriam jis galėtų sutrukdyti arba sukelti pavojų.

● Jeigu prieš pėsčiųjų perėją transporto priemonė sulėtino greitį, ta pačia kryptimi važiuojantis vairuotojas privalo sulėtinti greitį arba sustoti ir vėl pradėti važiuoti tik įsitikinęs, kad perėjoje nėra pėsčiojo, kuriam jis galėtų sutrukdyti arba sukelti pavojų.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: