Vakar policijos pareigūnai užregistravo 87 eismo įvykius

Vasario 9 dieną, antradienį, šalies keliuose esant sudėtingoms eismo sąlygoms, policijos pareigūnai užregistravo, pirminiais duomenimis, 87 eismo įvykius. Daugiausia įvyko transporto priemonių susidūrimų – 46 proc. atvejų, nuvažiavimų nuo kelio – 25,3 proc. visų įvykių, užvažiavimų ant gyvūnų – 10,3 proc., atvejų, kai transporto priemonės apvirto – 7 proc. Dėl neblaivių vairuotojų kaltės užregistruoti 3 įvykiai (Vilniuje – 2 ir Kretingos rajone).

Žmonės nukentėjo 3-uose įvykiuose, visi jie įvyko sningant (Vilniuje, Vilniaus rajone ir Marijampolės savivaldybėje).

Apie pusę devintos ryto, Vilniuje, Savanorių prospekto ir Tūkstantmečio gatvės sankryžoje, krovininio automobilio „MAN“ vairuotojas, 23 metų vaikinas, sustojęs prikabinti vilkties, nepasirūpino, kad vilkikas nepradėtų riedėti. Tiesioje įkalnėje transporto priemonė pajudėjo atgal ir atsitrenkė į už jo priverstinai sustojusį (ir stovėjusį) kitą krovininį automobilį „Volvo FH“. Šio vairuotojas, norėjęs prikabinti vilktį, buvo prispaustas prie automobilio. Nukentėjo 36 metų vyras, Baltarusijos Respublikos pilietis.

Taip pat ryte, apie pusę vienuoliktos, Marijampolės savivaldybėje, Nendrinių kaime, krovininio mikroautobuso „Renault Trafic“ (iki 3,5 t) vairuotojas, pirminiais duomenimis, nepasirinko saugaus važiavimo greičio ir, sukdamas į kairę, nepraleido priešpriešinio eismo juosta važiavusio automobilio „BMW 525“, kurį vairavo 36 metų vyras. Susidūrimo neišvengta, nukentėjo „Renault“ 35 metų vairuotojas.

Pavakarę, po penktos, Vilniaus rajone, Nemėžio kaime, Statybininkų gatvėje, 30 metų vyro vairuojamas automobilis „Nissan Note“ atsitrenkė į sustojusį taksi automobilį „Ford Galaxy“, vairuojamą 67-erių vyro. Nukentėjo taksi važiavusi 51 metų keleivė.

Per parą – 9 atvejai, kai transporto priemonės susidūrė su į kelią įbėgusiais gyvūnais. Šie įvykiai įvyko Anykščių, Ignalinos, Lazdijų, Mažeikių, Molėtų, Panevėžio, Radviliškio, Raseinių, Tauragės rajonuose.

Esant sudėtingoms (žiemiškoms) eismo sąlygoms, Lietuvos kelių policijos tarnyba primena vairuotojams kai kuriuos svarbius aspektus – į juos būtina atkreipti dėmesį:

● Atidėkite kelionę, jei ji nėra itin svarbi.

● Prieš pradėdami važiuoti, atidžiai apžiūrėkite savo transporto priemonę, nuvalykite stiklus, stogą, šviesos prietaisus. Ypač krovininių automobilių vairuotojai patikrinkite, ar ant puspriekabės viršaus nėra susiformavusio sniego (ledo gabalų), kuris (-ie) važiuojant gali nukristi ir sukelti pavojų kitiems eismo dalyviams. Įsitikinkite, ar transporto priemonė tvarkinga (veikia žibintų šviesos, stabdžiai, tinkamos padangos, yra stiklų ploviklio ir kita).

● Sėskite prie vairo tik būdami blaivūs, turėdami teisę vairuoti transporto priemonę, pailsėję.

● Užsisekite saugos diržą ir tai aiškiai priminkite keleiviams. Mažaisiais keleiviais automobilyje turite pasirūpinti Jūs, vairuotojas, ar kiti suaugusieji.

● Važiuokite tik saugiu (ne leistinu) greičiu. Lėtinkite važiavimo greitį prieš pėsčiųjų perėjas ir sankryžas (ypač sukdami į kairę).

● Paisykite kelio ženklų (įspėjamųjų, draudžiamųjų, pirmumo) reikalavimų.

● Nelenkite, neįsitikinę, kad tai galite padaryti saugiai ir, svarbiausia, kad nekliudysite kitų transporto priemonių vairuotojams. Išvažiuodami iš šalutinio kelio, įsitikinkite, kad matomumo zonoje pagrindinio kelio atkarpa yra laisva.

● Laikykitės saugaus atstumo (tiek priekyje, tiek ir iš šono) iki kitos transporto priemonės.

● Sukdami į kairę (dešinę), įsitikinkite, ar į važiuojamąją kelio dalį nežengia pėsčiasis (pėstieji).

● Nepraraskite budrumo važiuodami miškingomis vietovėmis, per tiltus, estakadas, viadukus, žvyrkeliu – čia ypač gali būti slidu, be to, kelias gali būti provėžuotas. Atvirose, miškais ar krūmais apsuptose vietose gali būti supustyto sniego „liežuvių“, be to, didelė tikimybė, kad į kelią gali įbėgti laukiniai gyvūnai. Važiuokite tik saugiu greičiu.

● Tamsiuoju paros metu neapšviestuose keliuose pavojų kelia pėstieji, neturintys šviesą atspindinčių elementų, ir jų pastebėti laiku (iš anksto) beveik neįmanoma. Išvengti užvažiavimo ant tokio eismo dalyvio padės Jūsų, vairuotojo, sveika logika – važiavimas saugiu greičiu.

● Automobilių stovėjimo aikštelėse, prie daugiabučių namų kiemuose, kur nemažai sniego ir slidu – dėmesys važiuojant atbulomis (kiti vairuotojai, pėstieji, vaikai).

● Praleiskite specialiųjų tarnybų (greitosios medicinos pagalbos, ugniagesių-gelbėtojų, policijos, avarinės pagalbos) transporto priemones. Netrukdykite dirbti kelininkų transportui.

● Numatykite ir prognozuokite kitų eismo dalyvių elgseną ir veiksmus, kad nedelsiant galėtumėte reaguoti į pasikeitusią situaciją kelyje. Prireikus, padėkite kitiems eismo dalyviams.

● Atsitikus nelaimei – skambinkite skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: