Nuotrauka iš aktoriaus asmeninio archyvo

Vakaras, skirtas aktoriui ir režisieriui Albinui Kėleriui

Rugsėjo 15 d. 17 val. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos konferencijų salėje – vakaras, skirtas Panevėžio dramos teatro aktoriui ir režisieriui, „Auksinio scenos kryžiaus“ kavalieriui  Albinui Kėleriui. Dalyvaus teatro kritikas Helmutas Šabasevičius, aktorė Dalia Melėnaitė, gitaristas Raimundas Januševičius,  saksofonininkas Igoris Švedko, poetas Rimvydas Stankevičius.

Albinas Kėleris – aktorius, režisierius, renginių vedėjas. Galima išvardinti aibę jo vaidmenų teatre, kine, televizijoje. Visi jie įsimintini, su niekuo nesupainiojami. Jis – vienintelis panevėžietis aktorius, gavęs „Auksinį scenos kryžių“ (grafo Almavivos vaidmuo Algimanto Pociūno režisuotame spektaklyje Bomaršė „Figaro vedybos”). Besidomintys teatru, o ypač patys teatralai, žino, kaip sudėtinga gauti šį apdovanojimą, Lietuvoje prilygstantį „Oskarui “, jei esi  ne iš sostinės ar bent Kauno.  Beje, A. Kėleris buvo nominuotas „Auksiniam scenos kryžiui “ už Anuprėlio vaidmenį Juliaus Dautarto režisuotame spektaklyje Vlado Dautarto „Senojo gluosnio pasakojimai“, bet tuomet apdovanojimo negavo.

Vienintelė panevėžietė aktorė , įvertinta tokiu apdovanojimu,  – Asta Preidytė už Margaritos vaidmenį to paties pavadinimo Maros Zalytės pjesėje, režisuotoje A. Kėlerio. Kolegos kalba, kad jis turi ypatingą gebėjimą dirbti su moterimis. Tačiau A. Kėlerio režisuoti spektakliai rodo, kad jis fantastiškai dirba su abiejų lyčių aktoriais, sugebėdamas juos atskleisti, įvesti į vaidmenį, parodyti jų talentą. Režisieriaus kūrybinėje biografijoje – šeši spektakliai , režisuoti J. Miltinio teatre ir vienas „Meno“ teatre. Jis yra sukūręs filmą „Juozas Miltinis. Knygos gravitacija“.

Neįmanoma įsivaizduoti solidaus renginio mieste be jo vedėjo A. Kėlerio.  Jis jau daugelį sezonų atidaro Bistrampolio festivalį kaip ponas Bistramas ir su juo dvaras išleido net atskirą leidinį.

A. Kėleris yra nuostabus Bitės bibliotekos bičiulis, vedantis renginius ne tik centriniuose rūmuose Panevėžyje, bet ir viso regiono bibliotekose.

Kiekvienas susitikimas su šiuo aktoriumi ir režisieriumi yra šventė jo talento gerbėjams. Įdomu, kad šįkart jo kūrybą išsamiai pristatys žymus  teatro kritikas H. Šabasevičius, kad čia sutiksite iškilią aktorę D. Melėnaitę, vieną įdomiausių Lietuvos poetų R. Stankevičių. Aktoriui savo muzikavimą skirs nuostabūs atlikėjai R. Januševičius (gitara) ir I. Švedko (saksofonas).

Kviečiame ir primename, kad vietų skaičius ribotas.

Parengė Virginija Januševičienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: