Vakarinės vietos bendruomenės tarybos lėšos keturioms bibliotekoms

Ne paslaptis, kad bibliotekai skiriamos lėšos yra gana nedidelės, nepakankamos optimaliai veiklai užtikrinti, organizuoti įdomesniems renginiams, tad labai svarbu papildomo finansavimo paieška.

Norime pasidžiaugti, jog net keturios – Viešoji, Parko, Smėlynės ir vaikų literatūros skyrius „Žalioji pelėda“ – Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos tinklo bibliotekos gavo Panevėžio Vakarinės miesto bendruomenių tarybos finansavimą iš vietos bendruomenių savivaldos 2013-2015 metų programos lėšų.

Gautus 1115 eurus bibliotekos panaudojo priemonėms parodoms bei bendruomenės renginiams organizuoti.

Smėlynės biblioteka įsigijo parodų eksponavimo įrangą.

Vaikų literatūros skyrius „Žalioji pelėda“ skirtus pinigus paskyrė mažųjų panevėžiečių vasaros poilsiui paįvairinti. Stovyklą lankę vaikai turėjo galimybę šiek tiek pakeliauti ir sudalyvauti edukacinėje Rokiškio krašto muziejaus programoje „Sūrio kelias“. Čia jie sužinojo apie senovinius pieno produktų gaminimo būdus, pamatė etnografinius pieno rauginimo, sviesto mušimo ir kitokius indus. O kas įdomiausia – degustavo mūsų krašto kulinarinį paveldą – pačių įvairiausių rūšių sūrius, rūkytos mėsos gaminius. Kavoliškėse susipažino ne tik su šviesos bangomis, kaleidoskopo veikimo principu, bet ir patys sudalyvavo edukacinėje programoje, kurios metu kiekvienas pasigamino po unikalų, vienetinį rankų darbo kaleidoskopą.

Viešoji biblioteka skirtas lėšas paskyrė aktualiems susitikimams. Rugsėjo 21 d. čia įvyks renginys skirtas Etnografinių regionų metams. Kad būtų atsakyta į nelengvą klausimą, kuo gi savita Aukštaitijos etninė kultūra, kalendorinės šventės, kaip išskirti mūsų etnografinei sričiai būdingus simbolius, biblioteka pasikvietė tautosakininkę, žurnalistę bei etnologę Gražiną Kadžytę. O štai rugsėjo 28 d. biblioteka kviečia visus sveikos gyvensenos propagavimu ir ligų prevencija besidominčius panevėžiečius į gydytojos homeopatės Dianos Laurynaitienės iš Kauno paskaitą – „Kas yra tikroji sveikata?“, kurioje išgirsime naudingus medikės patarimus apie kelią į sveiką kūną ir sielą.

Parko biblioteka už gautus pinigus organizuoja du užsiėmimus čia veikiančio senjorų klubo „Pabūkime kartu“ nariams. Spalio 14 d. numatytas senjorų susitikimas su žolininke, sveikuole, „Žolynų akademijos“ prezidente, knygos „Metų laikai mums“ autore Danute Kunčiene. Lapkričio 12 d. bibliotekos bendruomenės laukia smagi popietė su Panevėžio Kraštotyros muziejumi „Šoksim trypsim, linksmi būsim“, skirta Etnografinių regionų metams. Renginio programoje ne tik senieji Aukštaitijos krašto vaikų žaidimai, rateliai, šokiai, bet ir tradicinis muzikavimas – bendravimo, saviraiškos, kūrybiškumo galimybė, improvizacija.

Paminėtos veiklos, paskaitos praturtins bei paįvairins miesto bendruomenei skirtą renginių programą, užtikrins įvairaus amžiaus žmonių turiningą užimtumą, praplės jų žinių bagažą.

Maloniai kviečiame panevėžiečius apsilankyti numatomuose renginiuose bibliotekose.

 

Indrė Lašinytė

fotogr. Nijolė Padrigailė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: