Vakcina nuo COVID-19 jau Panevėžyje

Šeštadienį į Lietuvą pristatyta dviejų farmacijos kompanijų „BioNTech“ ir „Pfizer“ bendrai sukurtos vakcinos pirmoji siunta. Iš viso iš šio gamintojo Lietuva įsigis daugiau nei 1,8 mln. vakcinos dozių.

Vakcinos jau išvežiotos į penkias pagrindines šalies ligonines Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje.

„Šiandien džiugi diena Lietuvai ir Panevėžiui. Mus pasiekė vakcina nuo Covid-19 ir ji bus skirta medicinos darbuotojams, kurie dirba Covid-19 skyriuose ir tie, kurie užtikrina infarkto, insulto,  politraumos klasterio veiklą. Bus skiepijami šių skyrių ir gydytojai ir slaugytojai, jų padėjėjai bei pagalbiniai darbuotojai“, – teigė Respublikinės Panevėžio ligoninės vadovas Arvydas Skorupskas.

Panevėžio ligoninės vadovas Arvydas Skorupskas.

Panevėžį pasiekė standartinis konteineris, kurį sudaro 955 vakcinos dozės.  Pagal planą skiepų konteineris Panevėžio ligoninę turėtų pasiekti kas savaitę.

Skiepijama bus pirmumo tvarka. Pirmiausia bus skiepijami Panevėžio ir Utenos apskričių darbuotojai, kurie dirba COVID – 19 skyriuose dirbantys darbuotojai (medikai, slaugytojai, slaugytojų padėjėjai, pagalbiniai ir kiti darbuotojai), darbuotojai, dirbantys Reanimacijos ir intensyviosios terapijos, Priėmimo ir skubiosios pagalbos skyriuose, bei kituose padaliniuose dirbantys darbuotojai, kuriems yra padidinta kontakto su COVID – 19 liga sergančiais pacientais rizika.

Vėliau bus skiepijami kiti gydytojai, po to socialinių globos namų ir slaugos ligoninių personalo darbuotojai bei gyventojai. Dar vėliau žmonės, teikiantys viešąsias paslaugas.

Rytoj 8 val. ryto septyniuose Panevėžio ligoninės taškuose bus pradėtas medicinos darbuotojų skiepijimas.

Planuojama, kad procedūra užtruks visą dieną.  


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: